سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزیربهداشت: ظرفیت توریسم‌درمانی را بالا می‌بریم

بروز شده : ۴-٠۵-١٣٩٣, ١٠:١٩    نسخه چاپی    
علی رغم همه توانمندی های ارزشمندی که به لحاظ دانش و مهارت های در زمینه های مختلف اعم از پزشکی و چشم پزشکی در کشور وجود دارد، سهم ما از توریسم درمانی خیلی خیلی کم است درحالیکه می توان از این طریق بخشی از اقتصاد کشور را شکوفا کرد.
وزیر بهداشت، درمان و اموزش پزشکی گفت: معمولا جمعه‌ها وقت آزاد دارم و درصورت حضور در تهران، به طور متوسط ۲۰ عمل جراحی چشم انجام می‌دهم.

سیدحسن قاضی زاده هاشمی در گفت‌وگو با واحد مرکزی خبر با بیان اینکه شغل و تخصص من چشم پزشکی است و انجام اعمال جراحی چشم برایم استراحت محسوب می شود، افزود: سالها است که به این کار اشتغال دارم و درصورتی که سفر استانی نباشم، جمعه ها عمل جراحی چشم انجام می دهم که البته تعداد اعمال جراحی که اکنون انجام می دهم با دوران قبل از وزارت قابل مقایسه نیست.

وی با اشاره به این که اکنون مسوولیت ما تامین سلامت کل مردم ایران است، گفت: دوره مسوولیت ما هم زود تمام می شود و دوباره باید به کار اصلی خود برگردیم و خوشحالیم از این که در خدمت مردم عزیز کشورمان بویژه در مناطق محروم هستیم.

ظرفیت کشور در حوزه توریسم درمانی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در باره ظرفیت ها و قابلیت های کشور در حوزه توریسم درمانی وخدمات پزشکی گفت: اکنون بیمارانی از دیگر کشورها برای درمان به ایران می آیند ولی متاسفانه به دلیل نبود زیرساخت های مناسب و همچنین آژانس های مخصوص در کشور، توریسم درمانی خیلی محدود است.

وی افزود: علی رغم همه توانمندی های ارزشمندی که به لحاظ دانش و مهارت های در زمینه های مختلف اعم از پزشکی و چشم پزشکی در کشور وجود دارد، سهم ما از توریسم درمانی خیلی خیلی کم است درحالیکه می توان از این طریق بخشی از اقتصاد کشور را شکوفا کرد.

قاضی زاده هاشمی به تشکیل کارگروهی متشکل از نمایندگان وزارتخانه های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، امورخارجه، کشور و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اشاره و ابراز امیدواری کرد با فعال شدن سفارتخانه ها و مراکز فرهنگی در خارج از کشور، امکان استفاده بهینه از فرصت ها و قابلیت های کشور در حوزه خدمات پزشکی و رونق توریسم درمانی و به تبع آن رشد اقتصادی فراهم شود.

وی با اشاره به قابلیت های ایران در زمینه پزشکی در سطح منطقه گفت: ما می توانیم از کشورهای منطقه و حتی اروپا بیمار پذیرش کنیم ضمن این که اکنون ایرانی های مقیم خارج از کشور عمدتا خدمات پزشکی مورد نیاز خود را از ایران دریافت می کنند.

قاضی زاده هاشمی با این حال به فراهم نبودن برخی زیرساخت ها اشاره کرد و افزود: علاوه بر اوضاع هتل ها صدور روادید هم خیلی مناسب نیست ضمن این که در مورد گردشگری می توان گفت هرکسی برای خودش کار می کند و این مناسب نیست.

وی گفت: ما نیاز به یک بسته خدمت داریم تا گردشگری که به ایران می آید در کنار آشنایی با فرهنگ و آاداب و سنن و تاریخ کشورمان، از خدمات پزشکی هم بهره مند شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: با توجه به اینکه هزینه های اعمال جراحی پزشکی در ایران بسیار پائینتر از منطقه است و با آمریکا و اروپا قابل مقایسه نیست، می توان با استفاده از این فرصت زمینه رونق اقتصادی را فراهم کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠۵-١٣٩٣, ١٠:١٩

   

پر مبحث ترین ها