سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وحدت شکنی با ادعای ولایتمداری

این تذکر مقام معظم رهبری در حالی در حرم امام خمینی تکرار شد که ایشان در نوروز امسال نیز در حرم رضوی در واکنش به شعار عده‌ای که «دولت تدبیر و امید، بصیرت بصیرت» سر می‌دادند فرمودند: فراموش نکنید که ما گفتیم دولت و ملت باید همدل و همزبان باشند.

مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) امسال نیز همانند چند سال گذشته با برخی حواشی همراه بود. در حین سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی یادگار امام عده‌ای اقدام به سر دادن شعارهایی کردند. این اقدام که در سال های گذشته نیز به نوعی تکرار شده است، پیش از برگزاری مراسم امسال پیش بینی شده بود و هشدارهای لازم در این زمینه داده شد.

در حین سخنرانی رهبر معظم انقلاب نیز تعدادی از افراد شعار دولت تدبیر و امید بصیرت بصیرت را سر دادند، که حضرت آیت الله خامنه‌ای در واکنش به آن‌ها فرمودند: این توصیه را توجه کنید؛ آن‌وقت ممکن است در بعضی از این شعارها تجدیدنظر کنید؛ اتحاد دولت و ملت را به هم نزنید؛ ممکن است شما از یک دولتی خوشت بیاید، از یک دولت دیگر خوشت نیاید، اشکالی هم ندارد؛ رقابت‌های انتخاباتی به جای خود، اختلاف‌نظرها به جای خود، حتی انتقاد هم به جای خود! اما دولت و ملت باید همه در کنار هم باشند.

این تذکر مقام معظم رهبری در حالی در حرم امام خمینی تکرار شد که ایشان در نوروز امسال نیز در حرم رضوی در واکنش به شعار عده‌ای که «دولت تدبیر و امید، بصیرت بصیرت» سر می‌دادند فرمودند: فراموش نکنید که ما گفتیم دولت و ملت باید همدل و همزبان باشند.

حضرت آیت الله خامنه ای حدود دو هفته قبل نیز همزمان با سوم خرداد در مراسم دانش آموختگی دانشجویان افسری و تربیت پاسداری دانشگاه امام حسین(ع) از برخی اقدامات غیرمنطقی انتقاد و تأکید کردند: گاهی برخی افراد و جوانهایی که ممکن است صالح و مؤمن هم باشند، به دلیل مخالفت با یک فرد یا یک جلسه سخنرانی، هیاهو و جنجال به‌راه می‌اندازند و آن مجلس را بر هم می‌زنند، در حالی‌که من از قدیم با این کارها که هیچ فایده‌ای نیز ندارد، موافق نبوده و نیستم، و معتقدم فایده در تبیین و کار درست و هوشمندانه است.

این سخنان رهبری انقلاب بلافاصله بعد از برخی شعارها پس از نماز جمعه قم در تاریخ 31 فروردین علیه آیت الله هاشمی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایراد شد و به نظر می‌رسد این نارضایتی رهبری از این دست اقدامات، اشاره به همین رخداد دارد.

تذکرات اخیر رهبر معظم انقلاب درباره اقدامات خودسرانه در برهم زدن سخنرانی‌ها در حالی است که ایشان پیش‌تر نیز پس از وقوع اقداماتی همچون برهم زدن سخنرانی یادگار امام در مراسم 14 خرداد و اتفاقاتی که بهمن 91 در سخنرانی علی لاریجانی رئیس وقت مجلس در قم رخ داد با تذکر به مسئولان برای جلوگیری از این اتفاقات تأکید کرده بودند که «کسانی که راه می‌افتند و شعار می‌دهند اگر واقعاً حزب اللهی و مؤمن هستند بدانند که این کارها به ضرر کشور و خلاف شرع است»

با وجود این تذکرات پیاپی رهبری، این روند ناصوابی که به دست برخی جریان‌های خودسر و با ادعای دفاع از نظام، انقلاب و رهبری صورت می‌گیرد، این سوال را در ذهن متبادر می‌سازد، که به راستی این عده آیا واقعا اعتقادی به ولی فقیه دارند که با وجود تذکرات ایشان دوباره اعمال منافی وحدت خود را تکرار می‌کنند یا خیر. اگر جواب مثبت است که قاعدتا باید اینگونه باشد چرا تذکرات رهبری انقلاب را آویزه گوش خود نمی‌کنند و همچنان بر روش اشتباه خود اصرار می‌ورند و اگر جواب منفی است چرا دستگاه‌های مسئول با اقدامات این عده که خلاف فرمایشات صریح رهبر انقلاب عمل می‌کنند برخورد مناسبی نمی‌کنند.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠٣-١٣٩۵, ١١:٣۵

   

پر مبحث ترین ها