سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جوانان ايران پيش افتادند

ايران 1 - عراق0/ بازی به سبک جام جهانی

ايران با گل سردار آزمون در نيمه دوم از عراق پيش افتاد.

 

ايران با گل سردار آزمون در نيمه دوم از عراق پيش افتاد.
ایران که در این مسابقه تنها از یک بازیکن اصلی خود بهره می برد نمایش مطمئن و قدرتمندانه ای برابر تیم عراق داشت و حریف باتجربه غرب آسیایی را کاملا کنترل کرد. ایران که در این بازی هم با سبکی شبیه آنچه که در جام جهانی نمایش داده بود، بازی کرد، در نیمه اول دو بار هم صاحب موقعیت‌های عالی گل شد که این توپ‌ها با خوش‌شانسی عراقی‌ها به گل تبدیل نشد. نکته جالب این بازی حضور دو بازیکن غیرتخصصی در پست قلب دفاع بود و اینکه آنها چندان هم بد بازی نکردند. ایران با نمایش فیزیکی، خطاهای حساب شده و سرعت فوق‌العاده در ضدحملات، تیمی است که می‌تواندعراق را در نیمه دوم هم بسیار آزار دهد.

ترکیب تیم ملی ایران:
 علیرضا بیرانوند (60 محسن فروزان)، مهرداد پولادی، مرتضی پورعلی گنجی، هاشم بیگ زاده، وریا غفوری (68 آندرانیک تیموریان)، امید ابراهیمی (82 نکونام)، وحید امیری،‌ رامین رضاییان،‌ سروش رفیعی (68 جهانبخش)،‌ سردار آزمون (74 قوچان نژاد)، کریم انصاری‌فرد (79 دژاگه)
سرمربی: کارلوس کی‌روش

گل: سردار آزمون 56 برای ایران
اخطار: سردار آزمون 33 از ایران و احمد ابراهیم 41 از عراق

ایران در این مسابقه با ترکیب ۲-4-۴ پس از مدت‌ها از دو مهاجم نوک استفاده کرده است. به نظر می رسد از جمع بازیکنان فعلی، تنها مهرداد پولادی بازیکن ثابت تیم ملی در جام جهانی باشد. کی‌روش در این مسابقه از پورعلی‌گنجی و بیگ‌زاده در قلب دفاع استفاده کرده که همین مساله نشان می‌دهد این مسابقه را چندان جدی نگرفته است.

اتفاق ویژه:
در ترکیب ایران بیرانوند،‌رضاییان، امیری و پورعلی گنجی اولین بازی ملی خود را انجام می‌دهند.

شرح گل:
1 ـ 0 (ایران): سردار آزمون مهاجم جوان تیم‌ملی در دقیقه 56 با پای چپ دروازه عراق را باز کرد. آزمون با جا گذاشتن دفاع حریف و یک استارت 30 متری به شکلی فوق العاده با پای چپ دومین گل ملی خود را در دومین بازی متوالی به ثمر رساند.

دقایق حساس:
دقیقه ۲۲: ضدحمله برق آسا و کار فوق‌العاده تیم ایران، وحید امیری را با دروازه‌بان حریف تک به تک کرد، اما شوت امیری در شرایطی که می‌توانست به گل اول بازی تبدیل شود، راهی به دروازه عراق نیافت.
دقیقه ۴۱: شوت امیری و دفع ناقص دروازه‌بان عراق فرصت خوبی را نصیب وریا غفوری کرد، اما غفوری توپ را از دو قدمی به بالای دروازه زد.
دقیقه 62: یونس محمود کاپیتان تیم‌ملی عراق پنالتی اهدایی داور استرالیایی را از روی دروازه ایران به اوت فرستاد. این پنالتی در شرایطی برای عراق به دست آمد که به نظر نمی‌ رسید برخورد توپ با دست پولادی زمین خورده هند باشد. با بی دقتی کاپیتان عراق محسن فروزان دروازه‌بان جدید تیم‌ملی از دریافت گل خورده در اولین دقیقه حضور در ترکیب تیم‌ملی در اولین بازی رسمی نجات پیدا کرد.
دقیقه 64: حرکت یونس محمود و ضربه او با برخورد به تیرک دروازه ایران با دفع سرآسیمه مدافعان به اوت رفت.
دقیقه 67: توپ دزدی کریم انصاری فرد کاپیتان امروز تیم ملی و مانور او در پشت محوطه جریمه با ضربه آرامش از پشت محوطه جریمه راهی به دروازه عراق نیافت.

حواشی:
*گزارشگر بازی ضرغام اسماعیل مدافع تیم ملی عراق را بارها به اشتباه با نام مروان حسین معرفی کرد.
 منبع: ورزش3

 


 

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-١٠-١٣٩٣, ١٢:٣۴

   

پر مبحث ترین ها