سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دفاع هاشمی شاهرودی از منشور حقوق شهروندی

رئیس هیئت عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه نیز در این دیدار، ضمن با اهمیت توصیف کردن سند حقوق شهروندی، بر استفاده از نظر فقها در تدوین متن نهایی سند تأکید کرد.
رئیس هیئت عالی حل اختلاف قوا با مهم خواندن سند حقوق شهروندی بر استفاده از نظر فقها در تدوین متن نهایی این سند توسط دولت، تأکید کرد.

به‌گزارش خبرگزاری فارس، "الهام امین‌زاده" معاون حقوقی رئیس جمهور، چهارشنبه گذشته با آیت‌الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی رئیس هیئت عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوا دیدار کرد.

در این دیدار که برخی معاونان امین‌زاده نیز حضور داشتند، معاون حقوقی رئیس جمهور گزارشی از وظایف حوزه معاونت متبوعش و نظر دولت مبنی بر تقویت بخش های حقوقی وزارتخانه‌ها و سازمان ها ارائه کرد.

معاون حقوقی رئیس جمهور در این ملاقات همچنین توضیحاتی در خصوص مراحل تدوین "منشور حقوق شهروندی" که پیش نویس آن با کسب نظر برخی علما و حقوقدانان تهیه شده، ارائه کرد و سپس هر یک از معاونین وی به تشریح وظایف، اقدامات و برنامه‌های خود پرداختند.

* توصیه منشوری "قاضی القضات" سابق به دولت

بر اساس خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، رئیس هیئت عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه نیز در این دیدار، ضمن با اهمیت توصیف کردن سند حقوق شهروندی، بر استفاده از نظر فقها در تدوین متن نهایی سند تأکید کرد.

آیت‌الله هاشمی شاهرودی همچنین خواستار توجه بیشتر به موضوع تنقیح قوانین و مقررات از سوی دولت و هماهنگی لازم با مجلس شورای اسلامی در این زمینه شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠٩-١٣٩٢, ١١:٠۵

   

پر مبحث ترین ها