سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

قرائتی: هیچ قانون بشری به اندازه قرآن به حقوق انسان احترام نگذاشته است

قرآن حتی برای کوچکترین مسائل حقوقی قانون بیان کرده است که من در تحقیقی دو هزار و 700 آیه درباره حقوق انسانها استخراج کردم.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور قرآن را بهترین منبع برای سبک زندگی دانست و گفت: هیچ قانون بشری به اندازه قرآن به حقوق انسان احترام نگذاشته است.

حجت الاسلام محسن قرائتی شامگاه سه شنبه در اجلاس سراسری نماز سازمان بهزیستی کشور که در مجتمع یاوران مهدی(عج) قم برگزار شد، با بیان اینکه قرآن کریم درس و آئین نامه زندگی بشر است، گفت: ریشه بسیاری از گرفتاری های کشور به علت کم توجهی به قرآن است و هرجا که از قرآن دور شدیم چوب آن را خوردیم و آسیب دیدیم.

وی با بیان اینکه هیچ قانونی به اندازه آموزه‌های قرآن به حقوق بشر احترام نگذاشته است، تصریح کرد: ما قرآن را رها کرده‌ایم و این مشکلاتی که داریم هم به خاطر همین مسئله است.

این مفسر قرآن کریم تأکید کرد: الان در بسیاری از کشورهای اروپایی خانواده به علت آزادی های بی اندازه و بی بند وباری از بین رفته است و مردم برخی از این کشورها مانند اتریش عامل وضعیت فرهنگی خود را آزادی بیش از حد می‌دانند.

وی قرآن را منبع اصلی برای استخراج اصول سبک زندگی دینی دانست و اضافه کرد: قرآن حتی برای کوچکترین مسائل حقوقی قانون بیان کرده است که من در تحقیقی دو هزار و 700 آیه درباره حقوق انسانها استخراج کردم.

حجت الاسلام قرائتی، تجاوز به آبرو را یکی از مصادیق این قوانین برشمرد و اظهار داشت: در بسیاری از کشورها چنین چیزی در قوانینشان وجود ندارد اما قرآن هزار و 400 سال پیش به آن پرداخته است.

ازدواج دستور موکد قرآن و روایات است

رئیس ستاد اقامه نماز کشور در بخش دیگری از سخنانش خواستار ورود سازمان بهزیستی به موضوع ازدواج شد و بیان کرد: ازدواج دستور موکد قرآن و روایات است و سازمان بهزیستی می‌تواند قبل از ازدواج برای مسئولیت پذیر بار آوردن جوانان برنامه ریزی کند.

وی با اشاره به اقدام یک معلم کردستانی در تراشیدن موهای خود برای همدردی با دانش آموز سرطانی با بیان اینکه این اقدامات تاثیر تبلیغی زیادی دارد، اضافه کرد: کار در سازمان بهزیستی در عین سختی و دشواری نیازمند داشتن لطافت و مهربانی است و باید کارمندان این مجموعه از این روحیه برخوردار باشند.

حجت الاسلام قرائتی با تاکید بر داشتن اخلاص در کارها گفت: غرور و تکبر اجر و مزد معنوی انسان را از بین می برد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-١٠-١٣٩٢, ٠٧:۵۴

   

پر مبحث ترین ها