سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سفر رایگان نخبه‌ها به حج عمره

بروز شده : ٩-١١-١٣٩٢, ١٣:٠١    نسخه چاپی    
اگر دانشجویی در سال گذشته از سوی ستاد عمره دانشگاهیان به عمره اعزام شده باشد و امسال نام او در فهرست نخبگان به ثبت برسد، این فرد می‌تواند با معرفی بنیاد نخبگان از سهمیه ستاد عمره استفاده کند.
رییس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: براساس مصوبه نهاد ریاست جمهوری دانشجویان نخبه از سوی بنیاد نخبگان به صورت رایگان به عمره اعزام می‌شوند.
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام سیدمحمدرضا فقیهی با بیان اینکه نخبگان از سهمیه عمره دانشجویی حذف نمی‌شوند، گفت: دانشجویان تنها می‌تواند یک بار به سفر عمره مفرده اعزام شوند، اما نخبگان از این امر مستثنی هستند.
وی خاطرنشان کرد: دانشجویان نخبه ای که براساس مصوبه نهاد ریاست جمهوری و از سوی بنیاد نخبگان یک سفر به صورت رایگان به عمره مفرده اعزام شوند، از سهمیه عمره دانشجویی حذف نخواهند شد.
رییس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان متذکر شد: اگر دانشجویی در سال گذشته از سوی ستاد عمره دانشگاهیان به عمره اعزام شده باشد و امسال نام او در فهرست نخبگان به ثبت برسد، این فرد می‌تواند با معرفی بنیاد نخبگان از سهمیه ستاد عمره استفاده کند.
فقیهی با تبیین مهم‌ترین برنامه‌های فرهنگی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان برای دانشجویان عمره گزار در سه مقطع قبل، حین و پس از سفر عمره، از ارتباط مستمر این ستاد پیش از اعزام دانشجویان به سرزمین وحی خبر داد.

وی ارسال بسته‌های فرهنگی پیش از آغاز سفر عمره دانشجویی، برگزاری همایش‌های استانی و نیز برگزاری دوره‌های آموزشی را از جمله برنامه‌های فرهنگی ستاد عنوان و اظهار کرد: امسال اردوهای یک روزه قبل از سفر برگزار می‌شود که در حال برنامه ریزی است.
وی با بیان اینکه در حین سفر با همکاری بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت، نشست‌های علمی توجیهی در دفتر بعثه مدینه و مکه برای دانشجویان برگزار می‌شود، از زیارت دوره ویژه و برگزاری مسابقات فرهنگی و مناجات خانی به عنوان بخش دیگری از برنامه‌های حین سفر نام برد.

رییس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان ادامه داد: دانشجویان عمره گزار در جلساتی که از سوی بعثه مقام معظم رهبری در مدینه و مکه برگزار می‌شود شرکت می‌کنند؛ البته به سبب محدود بودن زمان در طول سفر، تمرکز برنامه‌ها بیشتر پس از سفر است که هفت برنامه برای پس از سفر دانشجویان برنامه ریزی شده است.
وی با بیان اینکه همایش هایی که پس از سفر عمره دانشجویی در قم، مشهد و یا استانهای دیگر برگزار می‌شود، با استقبال بی نظیر دانشجویان عمره گزار همراه است، انگیزه دانشجویان را پس از سفر معنوی عمره، بسیار بیشتر از قبل اعزام توصیف کرد.

رییس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان همچنین ارسال مجله زمزم، سی دی‌های آموزشی و کتابهای مرتبط به صورت رایگان به مدت دو سال برای دانشجویان عمره گزار را از دیگر برنامه‌های فرهنگی این ستاد عنوان و اظهار کرد: دانشجویان با ارسال نامه‌های متعدد، خواستار ارتباط متقابل شده اند.
وی با اشاره به برگزاری مسابقات فرهنگی برای دانشجویان از طریق پایگاه اطلاع رسانی عمره دانشجویی گفت: سال گذشته عکسی را از بقیع بر روی پایگاه قرار دادیم و از دانشجویان خواستیم که برای آن شرحی بنویسید، بیش از سه هزار نفر شرح نوشتند و نکات زیبایی را درباره بقیع مطرح کردند.

فقیهی از طرح یک سؤال هر دو هفته یکبار بر روی پایگاه اینترنتی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان به نشانی اینترنتی labbayk.ir خبر داد و گفت: این پایگاه برای ارتباط هرچه بیشتر با دانشجویان طراحی شده است.
براساس گزارش ماوا، وی مهم ترین عملکرد فرهنگی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان را پس از اعزام دانشجویان به سرزمین وحی عنوان و اظهار کرد: طی مسابقاتی که پس از سفر برای دانشجویان برگزار می شود، یک نفر به قید قرعه به عمره اعزام خواهد شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-١١-١٣٩٢, ١٣:٠١

   

پر مبحث ترین ها