سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سازمان بهزیستی: ازدواج با فرزندخوانده منع شرعی ندارد

وی تاکید کرد: اما تا کنون قانون منع ازدواج بین فرزندخوانده و پدر و مادر خوانده نداشته‌ایم و این قانون صراحتا زمان حضانت و بعد از حضانت را ممنوع اعلام کرده است.
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: هر چند روح حاکم بر ازدواج فرزندخوانده با پدر و مادر خوانده قانون ممنوعیت است اما ازدواج با فرزند خوانده از نظر شرعی ممنوعیتی ندارد.
به گزارش فارس، محمد نفریه صبح امروز در حاشیه سفر خود به اصفهان در جمع خبرنگاران در ارتباط با قانون ازدواج با فرزند‌خوانده اظهار کرد: ازدواج چه در زمان حضانت و چه بعد از آن مابین سرپرست (پدر و مادر) با فرزند خوانده ممنوع است.
وی افزود: اما عکس آنچه که گفته می‌شود روح قانون، ممنوعیت این امر است اما از نظر شرعی ممنوعیتی وجود ندارد.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی تصریح کرد: اما شورای نگهبان در این خصوص با ما همکاری و همراهی کرده است و یک تکمله‌ای زدند که اگر دادگاه صالحه با نظر سازمان بهزیستی و آن فرزند پس از اخذ نظر مشورتی سازمان، این امر را به مصلحت فرزندخوانده تشخیص دهد، اشکالی ندارد.
وی تاکید کرد: اما تا کنون قانون منع ازدواج بین فرزندخوانده و پدر و مادر خوانده نداشته‌ایم و این قانون صراحتا زمان حضانت و بعد از حضانت را ممنوع اعلام کرده است.

به گزارش فارس، بر اساس تبصره ماده 27 لایحه حمایت از کودکان بی‌سرپرست که با تصویب مجلس شورای اسلامی به شورای نگهبان رفته است این اختیار به سرپرست داده شده که در صورت اجازه دادگاه، بتواند با فرزندخوانده‌اش ازدواج کند. که البته "مشروط" به حکم دادگاه صالح است در حالیکه پیش از این در لایحه حمایت از کودکان، ازدواج "سرپرست" با "فرزندخوانده" به طور کلی "ممنوع" بود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-١١-١٣٩٢, ١٣:١٣

   

پر مبحث ترین ها