سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تدوین لایحه برخورد با مراکز فروش پایان نامه

به عنوان مثال در نزدیکی دانشگاه تهران مراکزی فعالند که ادعا می کنند با دریافت مبالغی، می توانند مقالات ISI و پایان نامه را برای متقاضیان تهیه کنند.
معاون حقوقی وزارت علوم از شیوه جدید برخورد این وزارتخانه با مراکز پایان نامه و مقالات ISI، خبر داد.
سعدالله نصیری قیداری در گفتگو با مهر با اشاره به مراکز آموزشی که اقدام به تهیه پایان نامه یا مقاله ISI برای دانشجویان می کنند، اظهار داشت: متأسفانه مراکزی هم اکنون فعال هستند که بدون داشتن مجوز به صورت غیرقانونی در حیطه آموزش عالی فعالیت می کنند.

وی در این باره به مراکزی که در نزدیک دانشگاه تهران فعالیت می کنند، اشاره کرد و گفت: به عنوان مثال در نزدیکی دانشگاه تهران مراکزی فعالند که ادعا می کنند با دریافت مبالغی، می توانند مقالات ISI و پایان نامه را برای متقاضیان تهیه کنند.
معاون حقوقی وزارت علوم با بیان اینکه اگر چه وزارت علوم به عنوان متولی وظیفه نظارتی بر همه این مراکز را دارد، اضافه کرد: متاسفانه در این زمینه قوانین شفاف و روشنی در برخورد با فعالیتهای غیرقانونی این قبیل موسسات وضع نشده، از این رو در دفتر حقوقی تدوین لوایح وزارت علوم، لوایحی را تهیه می کنیم و پس از آن به مجلس ارائه می دهیم که خلاءهای قانونی برای برخورد با این مراکز برطرف شود.
نصیری قیداری درباره آمار تعداد موسسات فروش پایان نامه و مقاله، گفت: مدارک و مستنداتی درباره این مراکز تهیه کردیم اما آمار جامعی از تعداد این موسسات نداریم.
وی تاکید کرد که شأن علمی جامعه و فعالیتهای نخبگان با فعالیت این موسسات زیر سوال می رود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-١١-١٣٩٢, ٠٩:۵١

   

پر مبحث ترین ها