سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بازیگر ایرلندی سینمای آمریکا: صدای اذان را دوست دارم

یسون که در ایرلند شمالی و در یک خانواده کاتولیک بزرگ شده و پدرش مدیر مدرسه‌ای کاتولیکی بود ایمان خود به این مذهب را پس از مرگ همسرش در سال 2009 از دست داده و می‌گوید: تعالیم کلیسای کاتولیک نتوانست من را از غرق شدن در ماتم مرگ همسرم نجات دهد برای همین دیانت من به این مذهب و کلیسا در درون من پایان یافته است.
لیام نیسون بازیگر ایرلندی‌الاصل سینمای آمریکا گفت: دوست دارم صدای اذان و ترانه‌های اسلامی را گوش کنم چراکه با شنیدن این صداها از تنش‌های عصبی رها می‌شوم.

لیام نیسون بازیگر ایرلندی‌الاصل سینمای آمریکا در گفت‌وگویی که با روزنامه «القدس العربی» درباره فیلم جدیدش با عنوان «بدون توقف» داشته، گفته است: دوست دارم صدای اذان و ترانه‌های اسلامی را گوش کنم چراکه با شنیدن این صداها از تنش‌های عصبی دور رها می‌شوم.

بنابر این گزارش، نیسون که در ایرلند شمالی و در یک خانواده کاتولیک بزرگ شده و پدرش مدیر مدرسه‌ای کاتولیکی بود ایمان خود به این مذهب را پس از مرگ همسرش در سال 2009 از دست داده و می‌گوید: تعالیم کلیسای کاتولیک نتوانست من را از غرق شدن در ماتم مرگ همسرم نجات دهد برای همین دیانت من به این مذهب و کلیسا در درون من پایان یافته است.

وی با اشاره به ادامه داشتن این تنش‌های عصبی و غم فقدان همسر در او تا هنگامه تصویربرداری فیلم «گرفته شده 2» در ترکیه، می‌افزاید: در ترکیه 5 بار در روز صدای اذان را می‌شنیدم؛ در هفته اول این صدا برایم آزاردهنده بود چراکه از ساعت 5 صبح شروع می‌شد در حالی که من ساعت 6 بیدار می‌شدم و عملا یک ساعت از خوابم را از دست می‌دادم.

نیسون ادامه داد: در هفته دوم احساسم این بود که این صدا دارد وارد بدنم می‌شود و در هفته سوم دوائی بود که بدون آن نمی‌توانستم زندگی کنم چراکه آرامش جان بود و در عین حال احساسات انسان را به شکلی ویژه برمی‌انگیخت و جدا زیبا بود و آرام آرام متاثر شدم به گونه‌ای که قبل از ترک ترکیه چندین سی‌دی از ترانه‌های اسلامی را خریدم و این روزها حتما قبل از خواب آنها را می‌شنوم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-١١-١٣٩٢, ١٨:٠٣

   

پر مبحث ترین ها