سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نامه پنج نویسنده کودک و نوجوان به خانواده های ایرانی

امسال به بچه ها کتاب عیدی بدهید

بروز شده : ۴-١٢-١٣٩٢, ١١:٢٧    نسخه چاپی    
پنج نویسنده کودک و نوجوان با انتشار نامه ای خواستار خرید کتاب به عنوان عیدی توسط خانواده های ایرانی برای کودکان و نوجوانان شدند.
پنج نویسنده شناخته شده ادبیات کودک و نوجوان شامل هوشنگ مرادی کرمانی، مصطفی رحماندوست، پرویز کلانتری، افسانه شعبان نژاد و علی اصغر سیدآبادی با انتشار نامه‌ای از خانواده‌های ایرانی خواسته اند که در خرید‌های سال نو به موضوع خرید کتاب برای کودکان و هدیه دادن آن به عنوان عیدی سال نو توجه نشان دهند.
امسال به بچه ها کتاب عیدی بدهید


در متن این نامه آمده است: پایه هر نوع پیشرفتی، آموزش است و آموختن بدون «سواد خواندن» ممکن نیست. طبق آزمون‌های جهانی متاسفانه بچه‌های ایرانی از نظر سواد خواندن در میان کودکان جهان در رتبه‌های پایینی قرار دارند.

پژوهش‌های بین‌المللی نشان داده است، خواندن کتاب‌های شعر و داستان برای کودکان، سواد خواندن را به میزان چشمگیری افزایش می‌دهد و باعث زیادشدن توانایی در کسب علوم و حتی پیشرفت تحصیلی می‌شود. بنابراین نقطه آغاز پیشرفت در کشور عزیزمان ایران، قفسه‌های کتابفروشی‌ها و کتابخانه‌های کودکان است.

ماه اسفند، ماه خرید عیدی است و خانواده‌های ایرانی بنابه سنتی کهن در روز عید به کودکان خود، عیدی می‌دهند. ما پیشنهاد می‌کنیم، عید سال ۱۳۹۳ به کودکانمان کتاب هم عیدی بدهیم و ضمن کمک به رشد فرزندانمان در پیشرفت کشور عزیزمان نیز سهیم شویم.

علی اصغر سیدآبادی درباره انتشار این نامه به خبرنگار مهر گفت: این ایده‌ای بود که به نظر جمع دوستان رسید و البته اذعان داریم که شاید ایده نابی هم نباشد اما به هر حال پیشنهاد ما به شمار می‌رود.

وی اظهار امیدواری کرد اهالی ادبیات کودک و نوجوان با اظهار نظر خود درباره مثبت یا منفی بودن این اتفاق به ایجاد یک جریان فرهنگی حول ادبیات کودک و نوجوان در ایران کمک کنند.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-١٢-١٣٩٢, ١١:٢٧

   

پر مبحث ترین ها