سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ثبت همیشگی تاریخ انقلاب با هنر عکاسی

به گفته مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، توانمندی هنرمندان استان قم نه تنها در ایران بلکه در جهان بی‌نظیر است و آنچه در قاب دوربین هنرمند قمی نقش بسته است در بسیاری از مواقع باعث حرکتی عالمگیر و جهان شمول شده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: هنر عکاسی یکی از مهمترین بخش‌های هنری است که می‌تواند تاریخ انقلاب را در قالب تصویر برای همیشه ثبت نماید.

حجت الاسلام عبدالرضا ایزدپناه به همراه حامد حجتی معاون فرهنگی و هنری خود با حضور در محل انجمن عکاسان قم، با اعضای این انجمن دیدار و گفتگو کرد.

حجت الاسلام ایزدپناه در این دیدار، هنر را موهبت الهی دانست و افزود: این موهبت الهی انسان هنرمند را می‌تواند به عنوان فرد برگزیده در مسیر زندگی‌اش قرار دهد.

وی با بیان اینکه هنر همیشه باعث ایجاد روح تازه در مسایل پیرامون می‌شود، ادامه داد: هرچه این هنر بیشتر در خدمت اجتماع باشد می‌تواند در زندگی روزمره انسان نقش بیشتری ایفا نماید و عموم مردم از همراهی با آن لذت ببرند.

به گفته مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، توانمندی هنرمندان استان قم نه تنها در ایران بلکه در جهان بی‌نظیر است و آنچه در قاب دوربین هنرمند قمی نقش بسته است در بسیاری از مواقع باعث حرکتی عالمگیر و جهان شمول شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم تاکید کرد: هنرمندان قمی به خصوص عکاسان با هم‌افزایی می‌توانند اتفاقات تاریخی بزرگی را رقم بزنند.

مهمترین مشکل انجمن‌های هنری قم، مشکلات مالی است

در ادامه این دیدار، معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم نیز در سخنانی با تاکید بر لزوم وحدت و همدلی در انجمن های هنری گفت: مسائل و مشکلات انجمن های هنری قم با همگرایی و همدلی، تدبیر و خرد جمعی خود انجمن ها قابل حل است.

حامد حجتی مشکل اصلی انجمن‌ها را مسائل مالی عنوان کرد و افزود: گاهی باید اعضا به عنوان یک تشکل صنفی اقدام به کارهایی کرده که هویت صنف خود را احیا کنند.

وی در ادامه، قناعت انجمن عکاسان را امری پسندیده عنوان کرد و افزود: برای رسیدن به اهداف عالی آموزشی و تربیتی متولیان انجمن ها باید حرکت‌های سازنده‌ای انجام دهند.

معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم از رفع مشکل مکانی انجمن در آینده نزدیک خبر داد و ابراز امیدواری کرد پس از رفع این مشکل، دیگر بهانه‌ای برای کم کاری های صنفی وجود نداشته باشد.

وی همچنین گفت: برگزاری جشنواره عکس زیارت از ابتکارات عکاسان قمی است که در سال 93 با بهترین شکل اجرا خواهد شد که با برگزاری این جشنواره می‌توان عکاسان جوان مذهبی را نیز شناسایی کرد.

گفتنی است، در ابتدای این دیدار تعدادی از هنرمندان پیشکسوت عکاسی نظرات و نکاتی را بیان کردند که از بین آنها آقایان ابراهیم سیلمانی، سیدابراهیمی، رحیمی تنها، معزی و تعدادی از عکاسان خبری بودند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-١٢-١٣٩٢, ١۶:٠۴

   

پر مبحث ترین ها