سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

برنده نوبل ادبیات در بیمارستان ماندگار شد

این نویسنده 87 ساله کلمبیایی که طی سه دهه گذشته درمکزیک زندگی کرده روز گذشته به دلیل از دست دادن آب بدن خود و عفونت ریوی برای احتیاط در بیمارستان بستری شد.
خانواده گابریل گارسیا مارکز رمان نویس برنده جایزه نوبل و مقامات بیمارستانی می گویند حال مارکز روزشنبه پس ازمداوا دریک بیمارستان مکزیکو سیتی بهتر شده ولی وی فعلا باید در بیمارستان بماند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه ازمکزیکو سیتی، این نویسنده 87 ساله کلمبیایی که طی سه دهه گذشته درمکزیک زندگی کرده روز گذشته به دلیل از دست دادن آب بدن خود و عفونت ریوی برای احتیاط در بیمارستان بستری شد.
ˈ گونزالو گارسیا بارخا ˈ پسر مارکز درخارج موسسه ملی علوم پزشکی وتغذیه در مورد حال پدرش به خبرنگاران گفت: اکنون حال وی خوب است وشوق بازگشت به خانه را دارد.
درحالیکه یکی از دستیارانش پیشتر گفته بود که این برنده نوبل ادبیات در سال 1982 ممکن تا روز شنبه به خانه اش بازگردد، گارسیا بارخا گفت: چنین به نظر می رسد که پدرش روز سه شنبه مرخص خواهد شد.

گارسیا مارکز که به دلیل ترسیم نقشه رئالیسم جادویی خود سخت حیثیت واعتبار کسب کرده است یکی ازعالی ترین نویسندگان قرن بیستم محسوب می شود. شاهکار وی ˈ صد سال تنهایی ˈ میلیونها نسخه به فروش رفته وبه 35 زبان زنده دنیا ترجمه شده است .
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠١-١٣٩٣, ٠٩:۴٧

   

پر مبحث ترین ها