سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جوادی آملی:

دانشگاه با نمازخانه اسلامی نمی‌شود

دانشگاه با نمازخانه و عکس‌های مذهبی اسلامی نمی‌شود، بلکه باید فلسفه آن دینی شود؛ زیرا علم چیزی جز توحید و خدا‌شناسی نیست و در غیر این صورت سکولار و بعضا ضد دین خواهد شد.
یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: دانشگاه با نمازخانه و عکس‌های مذهبی اسلامی نمی‌شود، بلکه باید فلسفه آن دینی شود؛ زیرا علم چیزی جز توحید و خدا‌شناسی نیست و در غیر این صورت، سکولار و بعضا ضد دین خواهد شد.

آیت‌‎الله العظمی‎ عبدالله جوادی آملی، عصر دوشنبه در دیدار مدیران دانشگاه حضرت معصومه(س) قم با اشاره به برکات خون شهدا برای ملت ایران، گفت: ملت ایران از همه ملت‌ها بالا‌تر است، چون هم ولایت را قبول دارد و در این راه ایستاده و هم مناعت طبع و مهربانی خود را به دنیا ثابت کرده است.

وی با اشاره به اینکه ملت ایران در زمان رژیم صدام، از حکومت عراق رنج‌های بسیاری دید و آنها به کشور ما ناجوانمردانه حمله کرده و جوانان ما را شهید کردند، گفت: زمانی که عراق به کویت حمله کرد، غربی‌ها تصمیم به مقابله با صدام گرفتند و به ما اعلام کردند که شما هم از سمت غرب عراق به این کشور حمله کنید؛ اگر کشور دیگری جای ما بود، قطعا حمله می‌کرد و انتقام می‌گرفت، ولی مناعت طبع ملت بزرگ ایران باعث شد که این کار را نکند؛ چنین ملتی لایق بهترین خدمت‌ها و تعریف‌هاست.

فرودسی به دلیل اشعار توحیدی‌ در تاریخ ماندگار شد

این مفسر قرآن کریم با بیان اینکه فرودسی نیز به دلیل اشعار توحیدی‌اش در تاریخ ایران ماندگار شد، تصریح کرد: در دستگاه توحیدی، انسان اگر خار بکارد هم با او محشور می‌شود و هم محصولش فقط خار است.
وی یادآور شد: ما که پیروی از پیامبر(ع) و امام علی(ع) را پذیرفته‌ایم باید در مسیر اهل بیت(ع) حرکت کنیم و هر فردی که نگاه درستی به این مسیر داشته باشد، محصول او نیز اعمال نیک خواهد بود.

آیت الله جوادی آملی با بیانی اینکه پیامبر(ص) و امام علی(ع) از ما دعوت کرده‎اند که به دایره فرزندان ایمانی اسلام و ایشان بپیوندیم و اگر پذیرفتیم که امام علی(ع) پدر ماست، مادر ما هم مشخص است، ابراز داشت: اگر چنین تصوری داشته باشیم، خروجی تمام اعمال ما الهی خواهد شد.

وی با اشاره به این مطلب که اگر در عرصه دانش رویکرد ما دینی باشد، هر علمی، علم الهی است و خروجی آن نیز دینی خواهد بود، یادآور شد: دانشگاه با نمازخانه و عکس‌های مذهبی اسلامی نمی‌شود، بلکه باید فلسفه آن دینی شود؛ زیرا علم چیزی جز توحید و خدا‌شناسی نیست و در غیر این صورت سکولار و بعضا ضد دین خواهد شد.

درس نباید بانوان را از رسالت اصلی خود که مادری است دور نگه دارد
این مرجع تقلید شیعیان خطاب به بانوان حاضر در این جلسه گفت: درس خواندن و درس دادن و تلاش کردن بانوان در عرصه‌های فرهنگی مفید است، ولی هیچ‌گاه نباید آنها را رسالت اصلیشان که مادری است، دور نگاه دارد.
به گزارش مرکز خبر حوزه، وی در پایان تصریح کرد: بانوان باید بدانند خداوندی که انسان را بهترین مخلوق معرفی کرده است، مسیر تمام کمالات انسانی را مادر معرفی کرده و اوست که فرزند را در دانشگاه خود می‌پروراند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠٢-١٣٩٣, ٢١:۵٧

   

پر مبحث ترین ها