سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پخش مستقیم جام​جهانی از سینماها

پس از وصول این نامه، سازمان سینمایی دو جلسه را با مراجع ذی صلاحی چون نیروی انتظامی، اداره اماکن، سازمان صداوسیما و فدراسیون فوتبال برگزار کرده است که تا هفته آینده پاسخ نهایی آن اعلام خواهد شد.
در حالی که حدود یک ماه به شروع جام جهانی فوتبال باقی مانده است و تیم‌های ملی برزیل و کرواسی بیست و دوم خرداد آغازکننده مهم‌ترین رویداد فوتبالی جهان در ورزشگاه دا سائوپائولو خواهند بود، انجمن سینماداران طی نامه‌ای رسمی به سازمان سینمایی خواستار پخش این مسابقات در سینماهای کشور شد.

به گزارش جام جم، با این که رئیس سازمان سینمایی پیشتر به صورت تلویحی موافقت خود را با پخش مسابقات جام جهانی فوتبال در سینماها و پردیس های سینمایی اعلام کرده، اما انجمن سینماداران روز گذشته طی اقدامی رسمی نامه ای را خطاب به حجت الله ایوبی تنظیم کرد و خواستار صدور مجوز برای نمایش مسابقات فوتبال در سالن های سینما شد.
سخنگوی شورای صنفی نمایش ضمن اعلام این خبر به جام جم گفت: پس از وصول این نامه، سازمان سینمایی دو جلسه را با مراجع ذی صلاحی چون نیروی انتظامی، اداره اماکن، سازمان صداوسیما و فدراسیون فوتبال برگزار کرده است که تا هفته آینده پاسخ نهایی آن اعلام خواهد شد.

غلامرضا فرجی در همین ارتباط افزود: پخش مسابقات جام جهانی فوتبال فقط مختص به پردیس ها نیست و سایر سینماهایی هم که تمایل به اجرای این طرح دارند، می توانند درخواست خود را به انجمن سینماداران ارائه دهند.
وی نظر مثبتی نسبت به این طرح داشت و گفت: سینماداران احساس می کنند که با اجرای این طرح پای مخاطبان به سینماها باز خواهد شد، ضمن این که تماشای فوتبال زنده روی پرده بزرگ سینما هم جذابیت ها و هیجان خاص خودش را دارد.

مدیرعامل موسسه تصویر شهر درخصوص پیگیری موضوع پخش مسابقات فوتبال جام جهانی در سینماها به جام جم گفت: انجمن سینماداران در راستای یک مطالبه اجتماعی که بارها از سوی مردم مطرح شده است، تصمیم به اجرای این طرح گرفت و در همین ارتباط نامه ای را خطاب به رئیس سازمان سینمایی تنظیم کرد. فعلا منتظر پاسخ رسمی جناب ایوبی در این زمینه هستیم، ضمن این که ایشان پیشتر به صورت شفاهی و تلویحی موافقت خود را با پخش مسابقات جام جهانی فوتبال در سینماها اعلام کرده بود.

سیدهادی منبتی ادامه داد: اگر با اجرای این طرح موافقت شود، پیش فروش بلیت ها از طریق سایت سینماهای مربوط انجام خواهد شد و اگر هم نه، سینماها در روزهای برگزاری مسابقات جام جهانی طبق روال همیشگی به اکران فیلم ها ادامه خواهند داد.
این مقام مسئول گفت: تمام پیش بینی های لازم امنیتی و رفاهی برای این طرح در نظر گرفته شده است و با توجه به ثبت نام اینترنتی و کسب اطلاعات شخصی افراد بخوبی می دانیم که بلیت هر صندلی برای چه فردی صادر می شود.

منبتی درباره برخی اظهارنگرانی ها هم درباره این طرح بیان کرد: حضور خانواده ها در سینما باعث می شود آنها هیجانات خود را در مکانی فرهنگی به شکلی درست تخلیه کنند. ضمن این که اصلا خود افراد حاضر در سینما مانع هرگونه رفتار نابهنجاری خواهند شد.
مدیرعامل موسسه تصویر شهر پخش مسابقات فوتبال جام جهانی را در سینماهای شهرستان ها هم محتمل دانست و گفت: سینماهایی که تمایل به اجرای این طرح دارند باید شرایط و الزامات آن را داشته باشند.

وی درخصوص قیمت بلیت تماشای مسابقات فوتبال در سینماها نیز گفت: هنوز درباره این مساله به جمع بندی نهایی نرسیده ایم و بسته به نوع و درجه سینماها قیمت ها متفاوت خواهد بود، اما آنچه مسلم است قیمت بلیت این مسابقات از بلیت فیلم ها گران تر است و احتمال می دهیم باتوجه به خدمات دیگر قیمت پایه بلیت پردیس های سینمایی 20 هزار تومان باشد.
مدیرعامل موسسه تصویر شهر در پایان گفت: پخش نمایش فوتبال جام جهانی شامل همه مسابقات نخواهد بود و جدا از پخش قطعی بازی های تیم ملی فوتبال ایران، فقط بازی های حساس و مهم به نمایش درخواهد آمد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠٢-١٣٩٣, ١٠:١۵

   

پر مبحث ترین ها