سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آلیا مطرح کرد:

به زودی حقایق پرونده دانشجویان ستاره‌دار روشن می‌شود

آلیا با بیان اینکه بخشی از این دانشجویان تحت عنوان ستاره‌دار بودن جز فرق ضاله هستند، تصریح کرد: تعدادی از این دانشجویان جز محکومین امنیتی بوده ، بنابراین باید در این راستا اقداماتی صورت بگیرد.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، گفت: اگر درباره موضوع دانشجویان ستاره‌دار خلط موضوع شده و وزارت علوم بخواهد این دانشجویان را علمی مطرح کند، کارگروهی در مجلس به جد پیگیر این موضوع خواهد بود.

"فاطمه آلیا" نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس، با اشاره به شکایت نمایندگان از وزیر علوم در راستای ثبت نام از دانشجویان ستاره‌دار، گفت: وزارت علوم با هماهنگی وزارت اطلاعات این اقدام را انجام داده و در این راستا کارگروهی در مجلس پیگیر این موضوع است.

آلیا با بیان اینکه بخشی از این دانشجویان تحت عنوان ستاره‌دار بودن جز فرق ضاله هستند، تصریح کرد: تعدادی از این دانشجویان جز محکومین امنیتی بوده ، بنابراین باید در این راستا اقداماتی صورت بگیرد.

این نماینده مجلس، تاکید کرد: اگر در این راستا خلط موضوع شود و وزارت علوم بخواهد این دانشجویان را علمی مطرح کند، توسط کارگروه در مجلس پیگیری خواهد شد.
عضو کمیسیون آموزش در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: به زودی حقایق برای دانشجویان، اساتید دانشگاه و مردم از وضعیت این دانشجویان مشخص خواهد شد.

به گزارش خانه ملت؛گفتنی است، زهره طیب‌زاده‌‌نوری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، اظهار داشت: نمایندگان مجلس منتظر رسیدن نوبت سوال از وزیر علوم و تحقیقات در صحن هستند که سوال پیرامون ابهامات و مشکلات موجود در پرونده دانشجویان ستاره دار مهمترین عامل سوال از وی خواهد بود.
وی گفت: متاسفانه در وزارت علوم مباحث علمی و آموزشی جای خود را به مسائل حاشیه‌ای و جناحی داده و در این خصوص به تذکرات مجلس اصلا توجه نمی‌شود.

وی با بیان اینکه نمایندگان کمیسیون آموزش از پاسخ و توضیحات وزیر علوم در کمیسیون پیرامون این دانشجویان قانع نشده‌اند، خاطر نشان کرد: در صورتی که پاسخ وزیر علوم پیرامون دانشجویان ستاره دار، نمایندگان را قانع نسازد باید منتظر کارت زرد بعدی به وزیر علوم باشیم که البته این کارت زرد نوعی تذکر است و وزیر را به استیضاح احتمالی نزدیکتر می‌سازد که البته این مقوله در صورت قانع شدن نمایندگان از پاسخ وزیر در صحن مجلس خواهد بود.
telegram 19dey.com

تگها: آلیا, دانشجویان ستاره دار, فرق ضاله, محکومین امنیتی

شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠٢-١٣٩٣, ١٣:١٢

   

پر مبحث ترین ها