سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آلیا مطرح کرد:

به زودی حقایق پرونده دانشجویان ستاره‌دار روشن می‌شود

آلیا با بیان اینکه بخشی از این دانشجویان تحت عنوان ستاره‌دار بودن جز فرق ضاله هستند، تصریح کرد: تعدادی از این دانشجویان جز محکومین امنیتی بوده ، بنابراین باید در این راستا اقداماتی صورت بگیرد.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، گفت: اگر درباره موضوع دانشجویان ستاره‌دار خلط موضوع شده و وزارت علوم بخواهد این دانشجویان را علمی مطرح کند، کارگروهی در مجلس به جد پیگیر این موضوع خواهد بود.

"فاطمه آلیا" نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس، با اشاره به شکایت نمایندگان از وزیر علوم در راستای ثبت نام از دانشجویان ستاره‌دار، گفت: وزارت علوم با هماهنگی وزارت اطلاعات این اقدام را انجام داده و در این راستا کارگروهی در مجلس پیگیر این موضوع است.

آلیا با بیان اینکه بخشی از این دانشجویان تحت عنوان ستاره‌دار بودن جز فرق ضاله هستند، تصریح کرد: تعدادی از این دانشجویان جز محکومین امنیتی بوده ، بنابراین باید در این راستا اقداماتی صورت بگیرد.

این نماینده مجلس، تاکید کرد: اگر در این راستا خلط موضوع شود و وزارت علوم بخواهد این دانشجویان را علمی مطرح کند، توسط کارگروه در مجلس پیگیری خواهد شد.
عضو کمیسیون آموزش در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: به زودی حقایق برای دانشجویان، اساتید دانشگاه و مردم از وضعیت این دانشجویان مشخص خواهد شد.

به گزارش خانه ملت؛گفتنی است، زهره طیب‌زاده‌‌نوری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، اظهار داشت: نمایندگان مجلس منتظر رسیدن نوبت سوال از وزیر علوم و تحقیقات در صحن هستند که سوال پیرامون ابهامات و مشکلات موجود در پرونده دانشجویان ستاره دار مهمترین عامل سوال از وی خواهد بود.
وی گفت: متاسفانه در وزارت علوم مباحث علمی و آموزشی جای خود را به مسائل حاشیه‌ای و جناحی داده و در این خصوص به تذکرات مجلس اصلا توجه نمی‌شود.

وی با بیان اینکه نمایندگان کمیسیون آموزش از پاسخ و توضیحات وزیر علوم در کمیسیون پیرامون این دانشجویان قانع نشده‌اند، خاطر نشان کرد: در صورتی که پاسخ وزیر علوم پیرامون دانشجویان ستاره دار، نمایندگان را قانع نسازد باید منتظر کارت زرد بعدی به وزیر علوم باشیم که البته این کارت زرد نوعی تذکر است و وزیر را به استیضاح احتمالی نزدیکتر می‌سازد که البته این مقوله در صورت قانع شدن نمایندگان از پاسخ وزیر در صحن مجلس خواهد بود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠٢-١٣٩٣, ١٣:١٢

   

پر مبحث ترین ها