سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزیر ارشاد: درباره عدم بازدید رهبری از نمایشگاه کتاب نمی‌توان نیت‌خوانی کرد

جناب آقای محمدی کلپایگانی رئیس دفتر ایشان که به نمایشگاه کتاب آمدند، اعلام کردند دلیل این مساله اشتغالات زیاد ایشان بوده است، ما از نیت های ایشان که چرا به نمایشگاه نیامدند، نمی توانیم صحبت کنیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره علت عدم بازدید مقام معظم رهبری از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با استناد به سخنان رئیس دفتر معظم له مبنی بر مشغله کاری ایشان گفت: نمی توان در این خصوص نیت خوانی کرد.

علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ظهر امروز پنجشنبه 18 اردیبهشت در حاشیه مراسم رونمایی از چاپ دوم کتاب خاطراتش در نمایشگاه کتاب تهران در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که پرسید برخی معتقدند مقام معظم رهبری به دلیل نارضایتی شان از وضعیت فرهنگی کشور به نمایشگاه کتاب نیامدند، گفت: جناب آقای محمدی کلپایگانی رئیس دفتر ایشان که به نمایشگاه کتاب آمدند، اعلام کردند دلیل این مساله اشتغالات زیاد ایشان بوده است، ما از نیت های ایشان که چرا به نمایشگاه نیامدند، نمی توانیم صحبت کنیم.

وی همچنین درباره نقدهایی که به دولت می شود، گفت: ما نمی توانیم مانع بحث های سیاسی بشویم. دولت از نقد استقبال می کند ولی اگر به تخریب بینجامد، صحیح نیست اما اگر نقد، سازنده باشد، دولت استقبال هم می کند.
جنتی در خصوص ارزیابی اش از نمایشگاه امسال کتاب تهران بار دیگر تاکید کرد: طبیعتاً من نمی توانم در این مورد اظهار نظر کنم و این مردم هستند که باید قضاوت کنند.

به گزارش مهر، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره اینکه چرا آماری از جمعیت بازدیدکننده نمایشگاه امسال کتاب تهران اعلام نمی شود؟ یادآور شد: از ورود های مختلف مصلی جمعیت های زیادی به نمایشگاه می آیند و لذا نمی توان به شکل دقیق آماری از آنها ارائه کرد. البته آمار هم زیاد مهم نیست مهم این است که مردم استفاده لازم را از نمایشگاه ببرند که انشاءالله اینطور بشود.

وی که پس از رونمایی از کتاب خاطراتش در جمع خبرنگاران سخن می گفت، بر لزوم ثبت وقایع تاریخی به همان شکلی که رخ داده اند، تاکید کرد و گفت: برای ما ثبت تاریخ انقلاب اسلامی بسیار اهمیت دارد. نوشته هایی که می تواند زوایای پنهان انقلاب را روشن کند، باید ثبت شود.
علی جنتی هم اکنون در حال بازدید از بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠٢-١٣٩٣, ١٩:۴٩

   

پر مبحث ترین ها