سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پذیرش بدون آزمون جانبازان قطع نخاعی در مقاطع تحصیلات تکمیلی

بروز شده : ٧-٠٣-١٣٩٣, ١۶:٣۵    نسخه چاپی    
با پیگیری های مستمر اداره آموزش عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران، آیین نامه اجرایی پذیرش بدون آزمون مشمولان این قانون توسط وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تدوین و اجرا شد.
رییس ستاد برنامه ریزی طرح شاهد از اجرایی شدن پذیرش بدون آزمون جانبازان قطع نخاعی در مقاطع تحصیلات تکمیلی خبر داد.

حجت الاسلام و المسلمین ˈسید حسن موذنیˈ با اعلام این خبر افزود: با پیگیری های مستمر اداره آموزش عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران، آیین نامه اجرایی پذیرش بدون آزمون مشمولان این قانون توسط وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تدوین و اجرا شد.
وی ادامه داد، از تاریخ اجرا تاکنون تعداد 114 نفر از جانبازان قطع نخاع برای ادامه تحصیل در مقاطع ارشد و دکتری به سازمان سنجش معرفی شده اند.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: به استناد مصوبه 732 بیستم فروردین سال 91 شورای عالی فرهنگی و آیین نامه اجرایی آن، امکان ادامه تحصیل بدون آزمون برای همه جانبازان قطع نخاعی در حوزه تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد و دکتری در رشته های تحصیلی مرتبط با فارغ التحصیلی آنان فراهم شده است.
به گزارش ایرنا، این قانون در گذشته تنها شامل حال جانبازان نابینا از دو چشم بود اما برای نخستین بار است که جانبازان قطع نخاع نیز می توانند از این تسهیلات برخوردار شوند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠٣-١٣٩٣, ١۶:٣۵

   

پر مبحث ترین ها