سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزارت فرهنگ و ارشاد: از برنامه های اعلام شده عقب نشینی نمی کنیم

در حوزه کتاب سعی کرده ایم که ممیزی را به سمت شفافیت پیش ببریم که البته ممکن است نقدهایی وارد شود، ممکن است بخشی از این نقدها ریشه در دولت قبل داشته باشد، بخشی حتی قدیمی تر باشد و قسمتی هم حتی به عملکرد خود ما برگردد ولی اگر بتوان فرآیندها را شفاف سازی کرد بسیاری از مشکلات حل می شود.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ما قول می دهیم که ذره ای از برنامه های اعلام شده وزیر عقب نشینی نخواهیم کرد و به عهدی که با مردم بسته ایم وفاداریم.
به گزارش ایرنا، ˈبابک دربیکیˈ روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران در گرگان افزود: سیاست های ما در وزارتخانه در زمان رأی اعتماد مجلس اعلام شد و هم سویی کامل هم با مواضع و سیاست های رییس جمهوری دارد.

به گفته وی، وجه مهم و اساسی این سیاست ها در سال جاری که به نام سال ˈاقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادیˈ نام گذاری شده است، بر اساس اقتصاد و فرهنگ است.
وی ادامه داد: بر این اساس محور اصلی و مهم برنامه های ما کاهش تصدی گری دولت و سپردن امور به بخش خصوصی به معنای درست و واقعی است.
وی تصریح کرد: هدف اصلی ما در این بخش، سپردن به بخش خصوصی واقعی است نه بخش خصوصی که وابسته به دولت باشد.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: در این راستا به منظور خصوصی سازی با اتاق بازرگانی ایران تفاهم نامه ای امضا کرده ایم.
دربیکی گفت: از دیگر برنامه های ما در باره آن چه که امروز از آن به عنوان عقب ماندگی یا دغدغه فرهنگی یاد می آشود ، آسیب شناسی است و معتقدیم یکی از این عوامل مؤثر در این دغدغه های فرهنگی، نبود هماهنگی و همراه نشدن تشکل های فرهنگی هنری با دولت است.
وی یادآور شد: امروز جامعه هنری نیازمند اعتمادسازی است و در واقع سرمایه اجتماعی ما که همان بحث اعتمادسازی است، آسیب دیده است.

به گفته دربیکی، البته باید در نظر داشت اعتمادسازی با محدود کردن و بستن فراهم نمی شود و باید به دنبال اغناء فرهنگی بود.
وی خاطرنشان کرد: به طور مثال در حوزه کتاب سعی کرده ایم که ممیزی را به سمت شفافیت پیش ببریم که البته ممکن است نقدهایی وارد شود، ممکن است بخشی از این نقدها ریشه در دولت قبل داشته باشد، بخشی حتی قدیمی تر باشد و قسمتی هم حتی به عملکرد خود ما برگردد ولی اگر بتوان فرآیندها را شفاف سازی کرد بسیاری از مشکلات حل می شود.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هم چنین در بخش های فرهنگی و هنری سعی کردیم فعالیت ها را به نهادهایی بسپاریم که متولی اصلی آن ها هستند، به طور مثال نمایشگاه رسانه های دیجیتال را بخش خصوصی انجام داد و تنها کاری که کردیم نظارت، هدایت و سیاست گذاری بود و سعی کردیم که از بخش های خصوصی استفاده کنیم تا به ما کمک کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠٣-١٣٩٣, ١۴:٣٠

   

پر مبحث ترین ها