سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رسانه های بااخلاق از سوی وزارت ارشاد تشویق می شوند

براین باوریم رسانه هایی که کیفیت محتوایی بالایی دارند، اخلاق حرفه ای را رعایت می کنند و به رسالت مطبوعاتی یعنی سقف و آرمان هایی که در قانون مطبوعات آمده، نزدیک هستد باید مورد تشویق قرار گیرند.
معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ساز وکاری برای تشویق رسانه هایی که اخلاق و رفتار حرفه ای را در برابر تذکر و اخطارهای قانونی رعایت می کنند تدوین و اجرا می شود.

حسین انتظامی روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: تشویق رسانه ها چه از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و چه از سوی هیات نظارت بر مطبوعات از این پس به طور جدی پیگیری و دنبال خواهد شد.
وی با بیان اینکه وجه إیجابی علاوه بر وجه سلبی یعنی تذکر و اخطار باعث می شود رویه متوازن نظارتی ایجاد شود افزود: بدیهی است علاوه بر اعلام رسمی که جنبه الگو سازی دارد، باید بر ارایه کمک ها و یارانه چنین رسانه هایی تأثیر مثبت بگذارد.

انتظامی تصریح کرد: براین باوریم رسانه هایی که کیفیت محتوایی بالایی دارند، اخلاق حرفه ای را رعایت می کنند و به رسالت مطبوعاتی یعنی سقف و آرمان هایی که در قانون مطبوعات آمده، نزدیک هستد باید مورد تشویق قرار گیرند.
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در عین حال گفت: البته باید طراحی ساز و کارهای صنفی برای پایش رسانه ها هم مورد توجه قرار گیرد تا ارزیابی جامع تر و درون صنفی رخ بدهد تا به تبع آن، پذیرش صنفی بیشتر و مقبولیت بالاتری داشته باشد.

علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روزگذشته(دوشنبه) در مراسم رونمایی از دانشنامه مطبوعات ایران گفته بود یکی از مباحثی که درباره هیأت نظارت بر مطبوعات مطرح بوده آن است که تاکنون بیشتر نقش چماق را ایفا کرده و به دنبال بررسی برای توقیف، لغو پروانه، تذکر کتبی و شفاهی است اما باید در کنار اهرم های تنبیه برای متخلفان مطبوعاتی که امری ضروری است با در نظرگرفتن شاخص هایی برای آثار و مطالب ارزشمند تشویق و ترغیب درنظر گرفته شود .
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠٣-١٣٩٣, ٢٠:١٧

   

پر مبحث ترین ها