سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سازمان رفاهی معلمان ایجاد می شود

ایجاد سازمان رفاهی معلمان از برنامه هایی است که وزارت آموزش و پرورش به منظور پاسخگویی به بخشی از مشکلات رفاهی معلمان در دستور کار خود قرار داده است.
وزیر آموزش و پرورش گفت: ایجاد سازمان رفاهی معلمان از برنامه هایی است که وزارت آموزش و پرورش به منظور پاسخگویی به بخشی از مشکلات رفاهی معلمان در دستور کار خود قرار داده است.

علی اصغر فانی در دیدار با نمایندگان تشکل صنفی معلمان اظهار داشت: ما تلاش کرده ایم تا 20 درصد افزایش حقوق معلمان ابتدایی و اولویت استخدام فرهنگیان تحقق پیدا کند.
وی با بیان اینکه بسیاری از مشکلات مطرح شده را قبول دارم، تصریح کرد: طرح رتبه بندی چارچوب مناسبی برای احقاق حقوق معلمان است و آماده دریافت نظرات و دیدگاه های معلمان سراسر کشور در این خصوص هستیم تا اشکالات طرح برطرف شود.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اختصاص 250 میلیارد تومان برای کیفیت بخشی مدارس بیان داشت: این اولین بار است که در آموزش و پرورش برای بهبود شرایط آموزش و کیفیت بخشی مدرسه در بودجه ردیف مستقل پیش بینی می شود.

فانی اظهار امیدواری کرد، تا با تعالی مدارس و استفاده از ظرفیت دانشگاه فرهنگیان نیروهای متخصص و زبده در سطح کارشناسان ارشد برای بخش های ستادی آموزش و پرورش تربیت شود.
وی با تاکید بر گسترش پژوهش سراهای دانش آموزی در سطح استان ها و مناطق افزود: برنامه ما این است که این پژوهش سراها از 300 به 400 پژوهش سرا ارتقا پیدا کنند تا توان علمی و پژوهشی دانش آموزان را تقویت کنیم.

به گزارش ایرنا، وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: در آموزش و پرورش یک راه، مشکل را رفع نمی کند بلکه مجموعه ای از روش ها و راهکارها در کنار هم می تواند آموزش و پرورش را به سرانجام مناسب برساند.
فانی ادامه داد: خرید خدمات آموزشی از جمله این برنامه هاست که با اجرای این سیاست می توان بخشی از هزینه تمام شده آموزشی هر دانش آموز را در اختیار مدارس غیردولتی قرار داد و از این طریق هم کیفیت آموزشی بالا می رود و هم تراکم دانش آموزی در مدارس دولتی کاهش یافته و از ظرفیت خالی مدارس غیردولتی که سرمایه ملی ما هستند، بهره برداری خواهد شد.

وی درباره بیمه طلایی فرهنگیان نیز خاطرنشان کرد: شرکت بیمه گذار قبلی حق بیمه ای به مراتب بیشتر از شرکت فعلی از آموزش و پرورش مطالبه کرد و با رایزنی های فشرده ای که صورت گرفت، قرارداد جدید با کمترین سقف حق بیمه نهایی شد.
در این دیدار نمایندگان تشکل های صنفی معلمان دیدگاه و نظرات خود را در خصوص مسایل رفاهی، معیشتی، قضایی، طرح رتبه بندی و مطالبات مطرح کردند.
telegram 19dey.com
رضا    15 تیر 1393 15:24
نظام هماهنگ چرا اجرا نمیشود؟
انطباق با آموزش عالی چه شد؟
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ١١-٠۴-١٣٩٣, ١۵:٠۵

   

پر مبحث ترین ها