سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش تقدیم هیأت رئیسه مجلس می‌شود

ظرف سه‌شنبه یا چهارشنبه هفته جاری این طرح تحویل هیأت رئیسه مجلس می‌شود و موضوع استیضاح نیز مربوط به عملکرد وزارت آموزش و پرورش در حوزه‌های مدیریتی، آموزشی، حقوق و مزایای فرهنگیان، تأخیر در معوقات بازنشستگان، عدم اجرای قانون استخدام مربیان پیش‌دبستانی و حق‌التدریسی است.
نماینده مردم دشتستان در مجلس گفت: طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش با ۲۵ امضاء آماده است و ظرف ۲ روز آینده تقدیم هیأت رئیسه مجلس می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی موسوی نژاد، نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به این پرسش که «طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش در چه مرحله‌ای است؟»، اظهار داشت: طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش با بیش از 25 امضاء آماده است که به هیأت رئیسه مجلس تحویل خواهد شد.

وی ادامه داد: ظرف سه‌شنبه یا چهارشنبه هفته جاری این طرح تحویل هیأت رئیسه مجلس می‌شود و موضوع استیضاح نیز مربوط به عملکرد وزارت آموزش و پرورش در حوزه‌های مدیریتی، آموزشی، حقوق و مزایای فرهنگیان، تأخیر در معوقات بازنشستگان، عدم اجرای قانون استخدام مربیان پیش‌دبستانی و حق‌التدریسی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی‌نژاد افزود: عدم استفاده صحیح از مدیران کارآمد و بدون گرایش سیاسی و استفاده از مدیران بازنشسته از جمله موارد دیگر مطرح شده در طرح استیضاح است.
نماینده مردم دشتستان در مجلس خاطرنشان کرد: بعد از تقدیم طرح استیضاح به هیأت رئیسه مجلس، باید آنها اعلام وصول کنند و بعد از آن، وزیر آموزش و پرورش 10 روز وقت دارد با حضور در مجلس شورای اسلامی پاسخگو باشد.
telegram 19dey.com
حسینی    24 تیر 1393 12:17
با سلام طرح جدید برای دبستانی ها دریابید که دبیران متوسطه باید در دبستان مشغول شوند تا کمبود معلم را پر کنند. دبیر ریاضی باید علوم وریاضی درس بده دبیر ادبیات باید قرآن ،هدیه آسمانی ، فارسی و... درس بده خدا بداد دانش آموزان بیچاره برسه . آموزش وپرورش در حق مردم دارن ظلم می کنند
 • +9
ناشناس    25 تیر 1393 10:53
شما رو بخدا فكري به حال حقوق فرهنگيان هم بكنيد با اين پرداختها معلم بيچاره با پنج نفر عائله و گراني روزافزون چه گلي به سرش بزند سازمانهاي ديگر با مدرك كمتر ببينيد چه دريافتي دارند انصاف كجاست
 • +22
چراغ بي نور    25 تیر 1393 12:53
واقعا اين معلمان بد بخت چه جور بايد به فكر آموزش خوب براي دانش آموز باشند وقتي از نطر مالي آنقدر در تنگناهاستند كه هر روز بايد به فكر شغل دوم يا كار ديگه اي باشند بابا تورا به خدا به فكر حقوق اين جماعت بد بخت باشيد ارگان هاي ديگه كه ماشاله تغذيه مالي مي شوند در حد لاليگا ولي اين قشر بايد همون جوريبسوزند ولي ديگه سوختن آنها ديگه براي پروانه نيست
 • +9
mr    26 تیر 1393 23:39
کاش فقط در رابطه با حقوق و مزایا در حق معلم اجحاف می شد نمی گذارند ادامه تحصیل بدهیم .نمونش براتون میگم همین مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی که وزارت علوم اجراش نمی کنه ظلم تا کجا؟
 • +7
فرهنگی    6 مرداد 1393 07:26
می دونم نظر دادن خیلی تاثیری ندارد ولی برای خالی کردن عقده درونی خوب است عدالت که در کشور ما صحبت می شود کجاست با مدرک فوق لیسانس و مدیریت مدرسه و ۲۴ سال سابقه فقط یک میلیین تومان حقوق می گیرم
 • +7
معلم بی پول    11 شهریور 1393 20:33
من معلمی هستم که امروزیازدهم است ولی هیچ پولی تو خونه ندارم توروخدایه فکری به حال مابکنید.
 • +6
حسین    6 مهر 1393 21:21
مثل همه ارگانها یک بانکی یامؤسسه ای رابرای حقوق اختصاص دهید تا بیشتر مشکلات اقتصادی حل شود البته اول باید ازآقازاده ها اجازه بگیرید
 • +6
م.م    7 مهر 1393 19:22
آقاي وزير فقط به فكر پر كردن صندلي خالي غير انتفاعي هاست چون خودشون ذي نفع هستند دبيرستان غير انتفاعي دانشجو در منطقه ٥ تهران يكي از مدارس ايشان هست
 • +3
م .م    24 آبان 1393 21:48
کاش برسد روزی که معلمان این مرز وبوم از یک کانال (تربیت معلم)وارد اموزش و پرورش بشوند
 • 0
;;kk    8 آذر 1393 21:57
دنیاواخرت مارافانی فانیکرد
 • +1
سهراب    21 آذر 1393 11:50
نمایندگان محترم می دانید این مدارس غیر انتفاعی چه خدمتی به فرهنگیان می کنند بله فرهنگی پس از سی سال خدمت و بازنشسته شدن که دیگر حالی برای تدریس ندارد در این مدارس جذب و به فرزندان ما و شما آموزش می دهند چه فرقی کرد جز پول دادن .یا از بازار آزاد و از بین اقوام حالا تحصیل کرده که هیچ شناختی از آموزش و پرورش ندارند نیرو جذب می کنند . خواهشل جلو رشد این مدارس را بگیرید.
 • -1
شهروز    8 دی 1393 17:53
من یه سوال دارم .
چرا سایت شما برای روشن شدن موضوع میزان دریافتی و بخصوص مزایای کار کنان دولت یه تحقیق شفاف و روشن ارایه نمی دهند تا فاصله حقوقی کارکنان نهادها و سازمانها نسبت به هم سنجیده شود و هم یک امار روشن برای قضاوت عموم باشد .
محض رضای خدا شما شروع کننده این عمل خیر باشید شاید توجه بالا دستیها به موضوع پرداختها عالمانه تر شود
 • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 12
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠۴-١٣٩٣, ٠٠:٠٩

   

پر مبحث ترین ها