سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کارت زرد مجلس به وزیر کشور اعتراض به بدحجابی بود

کارت زرد مجلس به رحمانی فضلی به خاطر مدیریت وزیر کشور نبود چرا که وی تازه وارد این وزارتخانه شده بود.
رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی علت کارت زرد نمایندگان مجلس به وزیر کشور را به خاطر مدیریت وی ندانست و گفت: کارت زرد مجلس به رحمانی فضلی اعتراض به وضعیت عفاف و حجاب در جامعه بود.

به گزارش ایرنا، فاطمه رهبر در نشست ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی در وزارت کشور افزود: کارت زرد مجلس به رحمانی فضلی به خاطر مدیریت وزیر کشور نبود چرا که وی تازه وارد این وزارتخانه شده بود.
وی ادامه داد:کارت زرد مجلس به رحمانی فضلی اعتراض مجلسی ها به وضعیت عفاف و حجاب در جامعه بود که بدبختانه نصیب وزیر کشور شد.

رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در ادامه به موضوع حجاب و عفاف در جامعه اشاره کرد و گفت:درباره بی حجابی و کم حجابی مقداری کوتاه آمده ایم و البته در سال 84 نیز راهکارهای آن به تصویب شورای عالی انقلاب رسیده و در سال های اخیر بر راهکارهای آن تاکید شده است.
وی یکی از راهکارهای پیشنهادیش در حوزه عفاف و حجاب را محرم سازی در مدارس دخترانه دانست و گفت:تشکیل مدارس دخترانه اسلامی که در آن دختران چندساعت در مدرسه به صورت بی حجاب باشند تاثیرگذاری به سزایی خواهد گذاشت.

رهبر تصریح کرد: امیدواریم آموزش و پرورش و خیرین مدرسه ساز به این موضوع مهم توجه کنند و مسوولان امر در این باره اهتمام انجام دهند.
وی موضوع حجاب و عفاف را تنها مذهبی ندانست و گفت: بحث سیاسی صرف نیز در این باره مدنظر است و از سوی دشمنان دنبال می شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی به برخی تحرکات در روز یکم تیر اشاره کرد و گفت:گزارشاتی داشته ایم که روز یکم تیر قرار بود برخی مخالفان حجاب و عفاف در چند نقطه کانونی شورش راه بیندازند اما خوشبختانه این تحرکات کنترل شد.
رهبر در ادامه بر تولید لباس های اسلامی تاکید کرد و گفت: متاسفانه تنها موسسه ای که مجوز مد اسلامی را مدنظر دارد 67 لباس مد ارائه کرده که 16مدل آن دکمه ندارد.

وی خاطر نشان کرد:باعث تاسف است که قالب مانتوهای ارائه شده در بازار بدون آستین و بدون دکمه است که از مسوولان امر تقاضا می کنیم در این زمینه تلاش لازم را داشته باشند.
رییس فراکسیون زنان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:از وزارت کشور و مسوولان امر خواهش می کنیم رقم بودجه ای لازم را برای حجاب و عفاف درنظر بگیرند و این موضوع در لایحه لحاظ شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-٠۴-١٣٩٣, ٠٠:٠۵

   

پر مبحث ترین ها