سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کيانيان: سينماي ايران پرچم‌دار مبارزه با آمريکاست

بروز شده : ١-٠۵-١٣٩٣, ١٠:١٢    نسخه چاپی    
امروز سينماي امريکا با تهاجمي که به اروپا و آسياي شرقي انجام داده است؛ سينماي مستقل آن‌ها را از بين برده است و آن‌ها ديگر سينماي مستقل ندارند و آثاري که در آن کشور‌ها توزيع مي‌شود؛ بيشتر اروپايي است.
رضا کيانيان(بازيگر سينما) با اشاره به تفاوت رفتار دولت يازدهم با سينماگران و رفتار دولت دهم گفت: در دولت قبل سندي تنظيم شده بود براي سينما بدون حضور سينماگران اما در دولت جديد در اولين قدم قرار شده است از سينماگران دعوت شود تا درباره اين سند حرف بزنند و اين کار انتظاري بود که از اين دولت مي‌رفت زيرا وقتي دولتي مي‌گويد که مردم برايش مهم است و از مردم خرج مي‌کند؛ اين کار را بايد در عمل نيز نشان دهد.

به گزارش تسنیم، کيانيان با اشاره به اينکه نگاه دولتي به فرهنگ و نگاه دولتمردان به هنرمندان بايد تغيير کند؛ گفت: کلا در حوزه فرهنگ و سينما متوليان فرهنگي فکر مي‌کنند که بايد هنرمندان را ادب کنند زيرا نگران هستند که هنرمندان کار اشتباهي انجام بدهند.وي با اشاره به خدماتي که سينماي ايران به کشور کرده؛ افزود: سينماي ايران پرچم‌دار مبارزه جهاني با آمريکاست زيرا امروز سينماي امريکا با تهاجمي که به اروپا و آسياي شرقي انجام داده است؛ سينماي مستقل آن‌ها را از بين برده است و آن‌ها ديگر سينماي مستقل ندارند و آثاري که در آن کشور‌ها توزيع مي‌شود؛ بيشتر اروپايي است.

کيانيان با اشاره به اينکه مبارزه با امريکا فقط به شعار نيست؛ گفت: امروز نيز درحوزه سينما اينکه فيلم‌هاي ايراني در جشنواره‌هاي اروپايي شرکت مي‌کند و در سينماهاي اروپايي و امريکايي به نمايش درمي‌آيد و تجليل مي‌شود به نوعي مبارزه جدي با تهاجم فرهنگي امريکا و مبارزه با امريکاست. وي افزود: امروز اروپاييان براي مبارزه با سينماي امريکا از فيلم‌هاي ايراني استفاده مي‌کنند و به نوعي سينماي ايران آلترناتيوي در مقابل سينماي امريکاست و تا سال‌هاي گذشته جشنواره‌اي نبود که فيلم ايراني در آن به نمايش درنيايد.

کيانيان با اشاره به سياست غلط توليد در دوره‌هاي گذشته گفت: فيلم‌هاي ايران با بودجه اندک ساخته شده اما افتخار آفريده است در دولت گذشته جلوي توليد فيلم‌هاي با بودجه کم اما خوب را گرفتند و خواستند که فيلم فاخر بسازند و جا پاي هاليوود بگذارند اما نتوانستند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠۵-١٣٩٣, ١٠:١٢

   

پر مبحث ترین ها