سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

روز ملی سینما سال 94 به تقویم باز می گردد

با همراهی حجت الاسلام شاهمرادی رییس شورای فرهنگ عمومی به طور حتم سال 94 روز ملی سینما به تقویم باز می گردد. همچنین طی برنامه ریزی های انجام شده زیرساخت های سینما تقویت شده و سالن سازی ها به جدیت دنبال و سالن های فرسوده ترمیم و بازسازی می شوند.
علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم جشن روز ملی سینما که همچنان در هتل استقلال در حال برگزاری است، با اشاره به اینکه فیلمنامه ها در مرحله صدور پروانه ساخت با دقت کامل بررسی می شوند، عنوان کرد حتما روز ملی سینما در سال 94 به تقویم باز خواهد گشت.

شب گذشته، 21 شهریور ماه مراسم جشن روز ملی سینما به میزبانی سازمان سینمایی و با حضور اهالی سینما و مدیران سینمایی در هتل استقلال در حال برگزاری است.
علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که در این مراسم حضور داشت در سخنانی عنوان کرد: با همراهی حجت الاسلام شاهمرادی رییس شورای فرهنگ عمومی به طور حتم سال 94 روز ملی سینما به تقویم باز می گردد. همچنین طی برنامه ریزی های انجام شده زیرساخت های سینما تقویت شده و سالن سازی ها به جدیت دنبال و سالن های فرسوده ترمیم و بازسازی می شوند.

وی ادامه داد: سیاست ما در وزارت ارشاد این است که در مرحله صدور پروانه ساخت با دقت کامل فیلمنامه ها بررسی شوند تا هنگام اکران، فیلم ها دچار مشکل نشوند و وزارت ارشاد نیز بتواند پای مجوزهایش بایستد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه یادآور شد: وزارت ارشاد در مسیر عدالت فرهنگی که در پیش گرفته، تلاش خواهد کرد مسئله سالن سازی در شهرستان ها را به شکلی جدی دنبال کند. طرح راه اندازی مدرسه عالی سینما نیز در دست بررسی و اجرا قرار گرفته است. همچنین قرار است موضوع سینما کارت نیز پیگیری شود.

به گزارش مهر، مشروح سخنان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی متعاقبا منتشر خواهد شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠۶-١٣٩٣, ٠١:١۵

   

پر مبحث ترین ها