سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دریافت شهریه از دانش‌آموزان اتباع بیگانه غیرقانونی است

قاسم جعفری نماینده مردم بجنورد درمجلس با اشاره به دریافت شهریه از دانش‌آموزان اتباع بیگانه در مدارس کشور گفت: نیروهای آموزش و پرورش باید بخش‌نامه‌هایی را که از سوی وزارت‌خانه آموزش و پرورش صادر می‌شود به درستی اجرا کنند.
عضو کمیسیون آموزش مجلس، گفت: در یک حوزه کاری وزیر یک وزارتخانه فعالیتش باید براساس بخشنامه انجام شود، در غیر این صورت به معنای طفره رفتن از قانون است.

قاسم جعفری نماینده مردم بجنورد درمجلس در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، با اشاره به دریافت شهریه از دانش‌آموزان اتباع بیگانه در مدارس کشور گفت: نیروهای آموزش و پرورش باید بخش‌نامه‌هایی را که از سوی وزارت‌خانه آموزش و پرورش صادر می‌شود به درستی اجرا کنند.

وی افزود: نیروهای این وزارت‌خانه در واقع باید به بخش‌نامه‌ها ترتیب اثر دهند و ضمانت اجرایی آن را نیز خود وزارت خانه و ادارات کل اعمال کنند.
عضو کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد:‌ اگر بنا براین باشد که در یک حوزه کاری وزیر یک وزارت‌خانه فعالیتش براساس بخش‌نامه انجام نشود به معنای طفره رفتن از قانون محسوب می‌شود.

جعفری با بیان اینکه تاکنون درباره این مسئله به مجلس گزارشی ارائه نشده است، گفت: این مسئله در حوزه نظارتی خود سازمان‌هاست که باید ابتدا خودشان این کار را انجام دهند، چرا که وقتی بخشنامه‌ای از سوی نهادی صادر می‌شود باید برای اجرایی شدن آن زمینه‌ها و شرایط لازم فراهم شود و با توزیع بخش‌نامه‌ها بین کارمندان آن‌ها را آگاه گنند.
این نماینده مجلس، خاطر نشان کرد: در صورت رسیدن این گزارش به کمیسیون آموزش در اولین جلسات بعد از تعطیلات تابستانی حتما مورد توجه قرار خواهد گرفت.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-٠۶-١٣٩٣, ٢٣:۴١

   

پر مبحث ترین ها