سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اعزام پنج هزار دانش آموز به عتبات عالیات برای اولین بار

بروز شده : ١-٠٧-١٣٩٣, ٢٣:۵۴    نسخه چاپی    
براساس برنامه ریزی ها از اول آبان اعزام این دانش آموزان آغاز می شود و دختران را مادران و پسران را پدرانشان در این سفر همراهی می کنند.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: براساس انعقاد توافق نامه معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با سازمان حج و زیارت امسال پنج هزار دانش آموز برای نخستین بار درکشور به عتبات عالیات عراق اعزام می شوند.

'حمیدرضا کفاش ' روزسه شنبه درجمع خبرنگاران در بوشهر افزود: براساس برنامه ریزی ها از اول آبان اعزام این دانش آموزان آغاز می شود و دختران را مادران و پسران را پدرانشان در این سفر همراهی می کنند.
وی درباره حج عمره دانش آموزی گفت: سهمیه پارسال آموزش و پرورش برای حج عمره دانش موزی دو هزار و 600 دانش آموز بود که امسال درخواست ما افزایش این سهمیه به شش یکهزار نفر است.
کفاش افزود: سازمان حج و زیارت پس از حج واجب اقدام به تشکیل شورای عالی حج می کند و سهمیه قطعی مشخص می شود.

وی گفت: حج عمره دانش آموزی که ویژه پسران است در اسفند اجرا می شود.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در مورد اردوهای راهیان نور گفت: اردوهای راهیان نور امسال با سبک و روشی جدید و با امنیت کامل از نیمه دوم مهر برای یک میلیون دانش آموز مقطع دوم دبیرستان انجام می شود.

وی با اشاره به طرح زیارت اولی ها به مشهد مقدس افزود: برای شادابی و نشاط در مدارس کشور برنامه های اردوها طراحی شده و دراین ارتباط امسال دوهزار نفر از مربیان پرورشی درچهار نوبت در رامسر و تهران آموزش دیدند تا بتوانند اردوها را برای دانش آموزان برگزار کنند.

کفاش با تاکید بر تجهیز کتابخانه های مدارس گفت: براساس توافق وزارت آموزش و پرورش با فرهنگ و ارشاد اسلامی امسال کتابخانه های کلاسی مدارس ابتدایی کشور راه اندازی می شوند.
وی گفت: از 105 هزار مدرسه موجود در کشور 40 درصد ابتدایی هستند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش افزود: محور برنامه های این وزارتخانه امسال براساس تحصیل، تهذیب و ورزش است که دربخش تحصیل افزایش توانمندی علمی دانش آموزان با کیفیت بخشی برنامه های آموزشی و تربیتی، در بعد تهذیب فعال کردن حوزه پرورشی، اقامه نماز، فضای قرآنی، مراکز دارالقرآن و در حوزه ورزش نیز توسعه المپیادهای ورزشی مدارس و سلامت و ورزش دانش آموزان خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد که درحوزه فرهنگی و پرورشی آموزش و توانمندسازی مربیان و مشاوران، توسعه و تجهیز کانونهای فرهنگی و تربیتی و اردوگاهها، بازگرداندن اردوهای پر نشاط و شاداب به مدارس، اجرای طرح انس با اهل بیت (ع)برای آشنایی با زندگی معصومان، حفظ موضوعی آیات قرآنی و بازنویسی آثار شهید مطهری از دیگر برنامه های این معاونت است.
کفاش درمورد مدارس امین گفت: اکنون 500 مدرسه امین در کشور فعال هستند که هدف وزارت آموزش و پرورش توسعه کیفی این مدارس است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠٧-١٣٩٣, ٢٣:۵۴

   

پر مبحث ترین ها