سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اعطای مدرک علمی کاربردی در دوره سربازی و زندان‌ها به کجا رسید؟

بروز شده : ٩-٠٧-١٣٩٣, ١٣:٠۴    نسخه چاپی    
در دوره‌های سربازی در برخی پادگان‌ها آموزش‌های مهارتی ارائه می‌شود تا هم افراد پس از گذراندن دوره سربازی مدرک علمی کاربردی دریافت کنند و هم در طول این مدت از وقت‌شان بهترین استفاده را کنند.
سرپرست دانشگاه علمی کاربردی درباره دوره‌های آموزش‌های مهارتی در دوره سربازی و زندان‌ها گفت: طرح‌هایی که در دوره گذشته اجرایی شده در حال حاضر نیز ادامه دارد و هدف دانشگاه علمی کاربردی استفاده بهینه جوانان از وقت‌شان است.

مسعود شفیعی در گفتگو با ایسنا، گفت: اکنون دوره‌های مهارت‌آموزی در برخی زندان‌های کشور در حال اجراست و زندانیان پس از آشنایی با مهارت های آموزشی و گذراندن دوره محکومیتشان آماده ورود به بازار کار و اشتغال می‌شوند.
وی در زمینه رشته‌های مهارتی موردنظر این دوره‌ها اظهارکرد: در هر زمینه‌ای که درآمدزایی و بازار شغلی وجود داشته باشد برای آموزش رشته های جدید اقدام می‌کنیم و امیدواریم به زودی شاهد ثمرات آن باشیم.

شفیعی با تاکید بر اینکه هدف دانشگاه علمی کاربردی استفاده بهینه جوانان از وقت‌شان است، افزود: در دوره‌های سربازی در برخی پادگان‌ها آموزش‌های مهارتی ارائه می‌شود تا هم افراد پس از گذراندن دوره سربازی مدرک علمی کاربردی دریافت کنند و هم در طول این مدت از وقت‌شان بهترین استفاده را کنند.
سرپرست دانشگاه علمی کاربردی درباره تعداد سربازان تحت پوشش اظهارکرد: سهمیه‌ها در هر دوره متغیر است و کم و زیاد می‌شود.

وی درباره تعداد صندلی خالی‌های دانشگاه علمی کاربردی در سال تحصیلی جدید گفت: هنوز ثبت‌نام‌ها به طور کامل انجام نشده است و آماری در دست نیست اما آنچه که مسلم است در سال‌های گذشته یک رشد سریعی اتفاق افتاد و اکنون داوطلبان کمتر می‌شوند اما امیدواریم درصد کاهش دانشجویان نسبت به دانشگاه‌های دیگر بسیار کمتر باشد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠٧-١٣٩٣, ١٣:٠۴

   

پر مبحث ترین ها