سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تولیدکنندگان بازی های رایانه ای آینده درخشانی دارند

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد ملی بازی های رایانه ای وظیفه حمایت کامل از تولیدکنندگان در این عرصه را دارد؛ تا با کاستن از مشکلات آنان راه را برای تولید آثار فاخرتر هموار سازد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تولیدکنندگان بازی های رایانه ای آینده درخشانی در کشور خواهند داشت.
[تولیدکنندگان بازی های رایانه ای آینده درخشانی دارند]

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، علی جنتی شامگاه گذشته (دوشنبه) در مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره بازی های رایانه ای تهران، افزود: بازی های رایانه ای گرچه در کشور پدیده ای نوپا و نوظهوری است، اما ظرفیت بسیار غنی برای تولید آن وجود دارد.

وی گفت: نیروهای جوان، با انگیزه و پرتلاش علی رغم تمامی مشکلات، کمبودها و نارسایی های موجود، با امکانات اندک خویش توانسته اند کارهای بزرگی را تولید و عرضه کنند.

جنتی اظهار داشت: تاکید بر آثار تخصصی از جمله ویژگی های چهارمین جشنواره بازی های رایانه ای تهران نسبت به سال های گذشته بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: امسال همچنین سعی شده تا توجه بیشتری نسبت به مضمون و محتواهای آثار بازی های رایانه ای ارسال شده به جشنواره وجود داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: آثار راه یافته به جشنواره نشان دهنده استعداد بسیار بالای جوانان ایران زمین نسبت به تولید بازی های رایانه ای است؛ به گونه ای که برخی از این بازی ها توانایی صادرات به سایر کشورها را دارد.

جنتی یادآور شد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد ملی بازی های رایانه ای وظیفه حمایت کامل از تولیدکنندگان در این عرصه را دارد؛ تا با کاستن از مشکلات آنان راه را برای تولید آثار فاخرتر هموار سازد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: مبارزه با قاچاق کالا و سرقت آثار هنرمندان از جمله راه هایی است که می تواند تولیدکنندگان بازی های رایانه های را امیدوارتر کند.

وی گفت: لایحه مالکیت فکری و معنوی در دولت تصویب و اخیرا نیز به مجلس شورای اسلامی ارسال شده است.

جنتی خاطرنشان کرد: تصویب این لایحه دولت توسط نمایندگان ملت سبب حفاظت از آثار هنرمندان خواهد شد و دیگر تولیدات آنان کپی برداری نخواهد شد.

پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و با پیروی از منویات مقام معظم رهبری، تلاش های موثری در حوزه فرهنگی انجام شده است که نمونه آن تشکیل بنیاد ملی بازی های رایانه ای با هدف پیگیری ماموریت های جدید مقابله با جنگ نرم در این عرصه است.

نخستین جشنواره و نمایشگاه بازی های رایانه ای سال 1390 در مرکز همایش های برج میلاد تهران برگزار شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠٧-١٣٩٣, ١٠:٣٣

   

پر مبحث ترین ها