سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

غرویان: با ارعاب نمي توانيم بدحجابي را ساماندهي کنيم

با مجازات و قانون و ارعاب و چنين برخوردهايي اين مساله را نمي توانيم ساماندهي کنيم. زيرا مساله حجاب ماهيت فرهنگي دارد و با اين روش ها اگر موثر بود بايد تا به امروز اثر مي کرد.
طرح صيانت از حجاب و عفاف طرحي است که از سوي 36 نفر از نمايندگان مجلس و امضاي آنها ارايه شده است و قرار است به زودي در مورد اين طرح، در صحن علني مجلس شوراي اسلامي تصميم گيري شود. گفته مي شود در اين طرح، بانوان بدحجاب يا کم حجاب به جريمه نقدي و کسر از حقوق تا يکسال جريمه مي شوند.

همچنين اين طرح به ماهواره نيز پرداخته است و مديران ساختمان ها را مکلف مي کند تا به تذکر اعضاي ساختمان بپردازند. به گفته تعدادي از نمايندگان مجلس، اين طرح از کارشناسي لازم برخوردار نيست. با حجت الاسلام و المسلمين محسن غرويان روحاني مدافع فلسفه اسلامي در اين باره به گفتگوي تلفني نشستيم و نظر او را دراين باره جويا شديم.

طرحي به مجلس ارايه شده تحت عنوان صيانت از حجاب و عفاف براي زنان فاقد حجاب، با توجه يه اين عنوان، فکر مي کنيد در جامعه اسلامي زنان فاقد حجاب داريم؟
من فکر نمي کنم فاقد حجاب داشته باشيم. البته تفاوت هايي در حجاب ديده مي شود اما اينکه اينها مصداق فاقد حجاب باشند مطلب تازه اي است.

گذشته از عنوان فاقد حجاب، نظر شما در مورد ارايه اين طرح که افراد را مکلف مي کند به بانوان تذکر بدهند. همچنين اين طرح، بانوان کم حجاب را محکوم به جزاي نقدي و کسر از حقوق مي کند و اينکه تنها بانوان را نشانه گرفته، چيست؟
اين طرح از طرف چه کسي يا چه کساني است.

36 نفر از نمايندگان مجلس در دفاع از حجاب و عفاف را مطرح کردند و قرار است در صحن علني مجلس، در اين مورد تصميم گيري شود، با برخي از نمايندگان مجلس صبحت کرديم، مايليم نظر جنابعالي را نيز در اين مورد جويا شويم؟


مساله حجاب و عفاف سال هاست مورد بحث است و هر از چندگاهي با عنوان و شکل جديد مطرح مي شود. به نظرم مي رسد با اينجور مسايل مساله حل نمي شود. با مجازات و قانون و ارعاب و چنين برخوردهايي اين مساله را نمي توانيم ساماندهي کنيم. زيرا مساله حجاب ماهيت فرهنگي دارد و با اين روش ها اگر موثر بود بايد تا به امروز اثر مي کرد. بايد اين مساله با روش ها و بحث هاي فرهنگي به نتيجه برسد. ديدگاه من عموما در اينگونه مسايل، ديدگاه فرهنگي است و فکر نمي کنم که اين طرح در مجلس به جايي برسد.
منبع: آریا
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠٧-١٣٩٣, ٠٠:٣۴

   

پر مبحث ترین ها