سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ایوبی: نمایندگان مجلس با سینما آشتی کنند

از نمایندگان مجلس، مسئولان و دولتمردان درخواست می کنم که با سینما آشتی کنند و آن را ویژه ببینید.
معاون وزیر ارشاد و رییس سازمان سینمایی گفت: از نمایندگان مجلس، مسئولان و دولتمردان درخواست می کنم که با سینما آشتی کنند و آن را ویژه ببینید.

حجت الله ایوبی که در مراسم اختتاحیه سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران سخن می گفت با بیان اینکه سال گذشته در چنین روزهایی از مردم درخواست می کردم که با سینما آشتی کنند، اظهار داشت: اما امروز از دولتمردان و نمایندگان مجلس می خواهم که شما هم با سینما آشتی کنید.
وی افزود: اگر قبول داریم که جزو چند کشور بزرگ صاحب سینما هستیم و معتقدیم که سینما معجزه می کند باید از این همه خلاقیت استفاده شود.

رئیس سازمان سینمایی در بخش دیگر از سخنان خود به دیده نشدن فیلم های مستند و کوتاه اشاره کرد و اظهار داشت: از همان روزهای اول این دلمشغولی و نگرانی را درباره نمایش این فیلم ها داشته و دارم. سینمای هنر و تجربه با امکانات محدودی که دارد یک تجربه است و ما از میان حدود 300 سالن سینمایی تعداد کمی را می توانیم به این گروه اختصاص دهیم.
ایوبی ادامه داد: خوشحالم که گروه هنر و تجربه که راه اندازی اش آرزوی من بود خوب آغاز شد و امیدوارم با حمایت همه از جمله سینماگران این تجربه بتواند موفق شود.

وی با اشاره به اینکه کشورهای مختلف آرزوی داشتن جوانان خلاقی مثل شما را دارند، گفت: امیدوارم بتوانیم راهی باز کنیم که دنیا هم با کارهای شما آشنا شود چون امروز زبان تصویر بهترین راه برای گفتن حرف هاست.

به گزارش ایرنا، ایوبی در پایان به کمبود بودجه سازمان سینمایی نیز اشاره کرد و افزود: بلند می گویم که بودجه این سازمان کم است و با آن هیچ کاری نمی توان انجام داد.
سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران که از 22 فعالیت خود را آغاز کرد امشب با معرفی برگزیدگان خود در تالار وحدت به طور رسمی به کار خود پایان داد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٧-١٣٩٣, ٠١:١۴

   

پر مبحث ترین ها