سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مطهری: تصمیم گیرنده نهایی اکران فیلم ها وزارت ارشاد است

اختیار نمایش یا عدم نمایش فیلمها برعهده وزارت ارشاد است و کمیسیون فرهنگی مجلس و نمایندگان صرفا می توانند پیشنهاد بدهند و اظهار نظر داشته باشند، نه اینکه در کار اجرایی دخالت کنند. البته کمیسیون فرهنگی تصمیمی نداشته و آنچه در رسانه ها آمد نظر یکی ازاعضا بود.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه نمایندگان نمیتوانند دستور دهند فیلمی اکران شود یا نشود، تصریح کرد: هر مقدار هم فیلمهای مورد مناقشه اصلاح یا بخشهایی از آن حذف شود، نظر افرادی که حساسیت بیش از حد نسبت به حوادث سال 88 دارند در مورد عدم اکران فیلم ها تغییر نمی کند.

علی مطهری در گفت و گو با خانه ملت درباره مسائل ایجاد شده پیرامون اکران عمومی تعدادی از فیلمهای سینمایی گفت: اختیار نمایش یا عدم نمایش فیلمها برعهده وزارت ارشاد است و کمیسیون فرهنگی مجلس و نمایندگان صرفا می توانند پیشنهاد بدهند و اظهار نظر داشته باشند، نه اینکه در کار اجرایی دخالت کنند. البته کمیسیون فرهنگی تصمیمی نداشته و آنچه در رسانه ها آمد نظر یکی ازاعضا بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر استنباط نمایندگان این باشد که عملکرد وزارت ارشاد مطلوب نیست، می توانند وزیر را مورد سوال یا استیضاح قرار دهند ولی نمیتوانند دستور دهند فیلمی اکران شود یا نشود زیرا تصمیم گیرنده نهایی در این مورد وزارت ارشاد است.
وی با تاکید بر اینکه اظهارنظر نمایندگان در این گونه امور باید مشورتی باشد و نه دستوری، ادامه داد: اگرچه قسمتهایی از این فیلمها مورد ممیزی قرار گرفته و نسخه اصلاح شده فیلم "عصبانی نیستم" نیز برای نمایندگان به نمایش درآمد ولی برخی از آنها این مقدار را هم قبول ندارند.

این نماینده مجلس بیان کرد: گروهی از نمایندگان حساسیت بیش از حد نسبت به حوادث سال 88 دارند و از آنجا که در فیلمهایی نظیر "عصبانی نیستم" یا "قصه ها" به این مسائل اشاره شده، هر مقدار هم برخی صحنه های آنها مورد اصلاح قرار گیرد یا بخشهایی حذف شود، نظر این عده از نمایندگان تغییر نمی کند.
مطهری همچنین درباره نامه کمیسیون اصل 90 به معاونت سینمایی مبنی بر عدم اکران تعدادی از فیلمها توضیح داد: این مساله به حوزه کاری کمیسیون اصل 90 ارتباطی ندارد زیرا وظیفه این کمیسیون رسیدگی به شکایات واصله از طرف مردم نسبت به سازمانها و نهادهای مختلف است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠٧-١٣٩٣, ١١:٣۵

   

پر مبحث ترین ها