سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مطهری از پاسخ جنتی قانع نشد/ ارجاع سوال به صحن مجلس

بروز شده : ۶-٠٨-١٣٩٣, ١٨:٢۶    نسخه چاپی    
در جلسه امروز سوال از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط علی مطهری و موسی‌الرضا ثروتی در دستور کار کمیسیون قرار داشت که علی مطهری از پاسخ وزیر قانع نشد و سوال برای بررسی بیشتر به صحن علنی مجلس خواهد آمد.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: علی مطهری از پاسخ‌های وزیر ارشاد در جلسه امروز کمیسیون قانع نشد.

حجت‌الاسلام سیدعلی طاهری نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با فارس، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: در جلسه امروز سوال از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط علی مطهری و موسی‌الرضا ثروتی در دستور کار کمیسیون قرار داشت که علی مطهری از پاسخ وزیر قانع نشد و سوال برای بررسی بیشتر به صحن علنی مجلس خواهد آمد.

وی افزود: سوال علی مطهری از وزیر در مورد عدم اجرای قانون منع استفاده از اصطلاحات بیگانه در نامگذاری‌های بود که وزیر اعلام کرد وزارت ارشاد تنها متولی این امر نیست و نهادهایی همچون وزارت صنعت، ناجا، فرهنگستان ادب فارسی نیز در این امر مسئولند که البته تذکرات و اخطارات لازم در این زمینه از سوی وزارت ارشاد داده شده است.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت:‌موسی‌الرضا ثروتی نیز سوال خود را در مورد عدم اجرای مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب به استان خراسان شمالی و نیز سفرهای استانی دولت مطرح کرد و پاسخ خود را تا زمان مشخص شدن نتیجه پیگیری‌های وزارت ارشاد مراعا گذاشت.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠٨-١٣٩٣, ١٨:٢۶

   

پر مبحث ترین ها