سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

واکنش معاون وزیر ارشاد به استیضاح جنتی

بروز شده : ٩-٠٨-١٣٩٣, ١٧:٠۴    نسخه چاپی    
نوش آبادی در ادامه با بیان اینکه شخصیت جنتی کاملا معرفی نشده است، گفت: عده ای نگذاشته اند حقیقت تفکرات وزیر به لحاظ دیدگاه های فرهنگی و التزام ایشان به مبانی دینی و اسلامی دیده شود و این در حالی است که یکی از ویژگی های وی مدیریت جهادی است.
معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در حالی که برخی مخالفت ها با شیوه کار وزیر صورت می گیرد، وی ارتباط و تعامل نزدیکی با نمایندگان مجلس دارد و در صورت نیاز همواره در جلسات آنها حضور یافته است.

حسین نوش آبادی در گفت و گو با خانه ملت، در واکنش به جمع آوری امضا از سوی برخی نمایندگان جهت استیضاح وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سیاست ها و برنامه های وزیر همواره بر مبنای اسلام بوده و نوع رویکردهای فکری و دیدگاه های وی نشان از دلسوزی و علاقمندی به حوزه اسلامی دارد.

معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه به سوابق انقلابی جنتی اشاره و عنوان کرد: سوابق انقلابی و تحصیلات وزیر فرهنگ در حوزه هالی علمی، دینی و تجارب بین المللی ایشان نشان از اعتقاد و صلابت افکار وی نسبت به منویات مقام معظم رهبری دارد.
وی افزود: در جلساتی که با وزیر داشته ایم بارها شنیده ایم وی در محضر رهبر معظم انقلاب مطرح کرده است که خود را موظف به تحقق رهنمودها، فرامین و منویات ایشان دانسته و همواره مسیر حرکت خود را در جهت تأمین نظرات ایشان قرار داده است.

نوش آبادی در ادامه با بیان اینکه شخصیت جنتی کاملا معرفی نشده است، گفت: عده ای نگذاشته اند حقیقت تفکرات وزیر به لحاظ دیدگاه های فرهنگی و التزام ایشان به مبانی دینی و اسلامی دیده شود و این در حالی است که یکی از ویژگی های وی مدیریت جهادی است.
معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: بارها دیده ام که جنتی از هنگام نماز صبح که از منزل خارج می شود تا دوازده شب یک سره کار می کند و لحظه ای از وقت خود را به مسائل غیرفرهنگی اختصاص نمی دهد.

وی در ادامه به تغییراتی که از هنگام شروع مدیریت جنتی در وزارت فرهنگ رخ داده است اشاره کرد و یادآور شد: انضباط مالی و اداری در زمان مدیریت وزیر کنونی تحقق پیدا کرد به نحوی که سیاست ها و اولویت ها به طور کامل مشخص است همچنین نگاه دغدغه مند وی به مسائل دینی، عترت، فرهنگی، هنری، کتاب، موسیقی و سینما به صورت دقیقی از سوی معاونان و مدیران پیگیری می شود.
نوش آبادی همچنین به سعه صدر جنتی در مقابل مخالفت ها اشاره و عنوان کرد: در حالی که برخی مخالفت ها با شیوه کار وزیر صورت می گیرد، وی ارتباط و تعامل نزدیکی با نمایندگان مجلس دارد و در صورت نیاز همواره در جلسات آنها حضور یافته است.

وی افزود: نگاه وزیر، معاونان و مدیران کل وی همواره التزام و پایبندی به اصول در حوزه فرهنگ بوده اما ممکن است گاهی در اجرا مشکلاتی به وجود بیاید که این مسأله نیز نشان از اختلاف سلیقه در تکفرات نیست بلکه در شیوه اجرا تفاوت هایی وجود دارد.
معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان با بیان اینکه بسیار از مشکلات فرهنگی در جامعه به این وزارتخانه ارتباطی ندارد، خاطرنشان کرد:حق مجلس استفاده از ابزار نظارتی خود است باید تلاش شود نگاه تخصصی و علمی جای خود را به نگاه فردی و مقطعی ندهد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠٨-١٣٩٣, ١٧:٠۴

   

پر مبحث ترین ها