سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دو فیلم قدیمی عباس کیارستمی در ایران اکران می‌شود

دو فیلم «لباسی برای عروسی» و «مسافر هردواز» ساخته‌های عباس کیارستمی قرار است از 29 آبان ماه در سینماهای گروه هنر وتجربه به نمایش در می‌آید
دو فیلم از عباس کیارستمی کارگردان مطرح سینمای ایران پس از سال‌ها در ایران در قالب گروه سینمایی هنر وتجربه به نمایش در می‌آید.

دو فیلم «لباسی برای عروسی» و «مسافر هردواز» ساخته‌های عباس کیارستمی قرار است از 29 آبان ماه در سینماهای گروه هنر وتجربه به نمایش در می‌آید.

فیلم «مسافر» را کیارستمی در سال 1353 ساخته است. «مسافر» روایتگر داستان پسری ده ساله و پُر دردسر به نام قاسم جولایی (با بازی حسن دارابی) است که در یکی از شهرهای کوچک ایران زندگی می‌کند و می‌خواهد برای تماشای مسابقهٔ تیم فوتبال مورد علاقه‌اش به تهران برود. او برای این کار، دوستان و همسایگانش را هم فریب می‌دهد و پس از چندین ماجراجویی در نهایت به موقع به ورزشگاه تهران می‌رسد. این فیلم، تصمیم پسر را به عنوان هدفش و کوتاهی‌ها و بی تفاوتی‌هایش را به صورت تأثیر رفتار او بر دیگران به ‌ویژه نزدیکانش نمایش می‌دهد.

فیلم 54 دقیقه‌ای «لباسی برای عروسی» در سال 1355 به نمایش درآمد. «لباسی برای عروسی» نمایش دهندهٔ داستان سه نوجوان است که بر سر یک لباس برای یک جشن عروسی با هم درگیر می‌شوند.
به گزارش خبرآنلاین، برنامه دور جدید اکران فیلم‌های گروه سینمایی هنر وتجربه در سایت رسمی این گروه سینمایی در دسترس است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠٨-١٣٩٣, ٢٢:٣٩

   

پر مبحث ترین ها