سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

درمان سینماگران رایگان شد

هنرمندان با معرفی خانه سینما، بدون پرداخت وجه در این بیمارستان ها مداوا خواهند شد؛ اما با قراری که بین ما و دکتر اعتمادیان منعقد شده، در اولین قدم هنرمندان با معرفی خانه سینما چکاپ خواهند شد و نمونه هایی که دارای شبهه باشند، سریعاً مداوا می شوند.
رئیس هیات مدیره خانه سینما، گفت: فیلم های منتخب جشن سینمای ایران در روزهای هفتم تا نهم آذرماه در کلن آلمان به نمایش درمی آید.

عصر چهارشنبه 28 آبان، نشست خبری با موضوع نمایش فیلم های منتخب شانزدهمین جشن سینمای ایران در آلمان با حضور فرهاد توحیدی و سیامک پورشریف در خانه سینما برگزار شد.
بنابر این گزارش در ابتدای نشست، توحیدی با اشاره به اینکه خردادماه امسال فستیوال فیلم های ایرانی در کلن با همکاری خانه سینما برگزار شد، گفت: در همان جلسه وعده کردیم که همه ساله در آذرماه، فیلم های منتخب جشن سینمای ایران را در این شهر به نمایش بگذاریم.

وی با بیان اینکه خانه سینما به عنوان یک نهاد صنفی، نیازمند گسترش روابط بین المللی است، افزود: این سفر بهانه ای برای همکاری بیشتر با همکاران صنفی بین المللی شد.
این نویسنده و کارگردان سینما ادامه داد: به نظر می آید شکل گیری دپارتمان بین الملل در سینمای ایران، گشودن راه عرضه فیلم های سینما اعم از مستند، کوتاه و انیمیشن را فراهم می کند و امیدواریم راهی که در آلمان آغاز کردیم، منجر به توفیق شود.

به گزارش ایرنا، رئیس هیأت مدیره خانه سینما، آثار منتخب برای اکران در آلمان را فیلم های 'ملکه'، 'پله آخر'، 'قاعده تصادف'، 'قصه ها'، 'دربند' و 'برف روی کاج ها' عنوان کرد و افزود: اسامی آثار مستند و کوتاه هنوز قطعی نشده، اما این فیلم ها از فیلم های منتخب جشن خانه سینما است که دوستان در حال جمع آوری این آثار هستند و به زودی اسامی آنها اعلام می شود.

وی همچنین اعضای هیاتی که به کلن آلمان سفر خواهد کرد را غلامرضا موسوی (رئیس انجمن تهیه کنندگان)، محمدمهدی عسگرپور (مدیر عامل خانه سینما)، بهرام عظیم پور (نایب رئیس انجمن مستند سازان)، امیر سمواتی (تهیه کننده)، بهنام بهزادی (نویسنده و کارگردان)، محمدعلی باشه آهنگر (کارگردان فیلم ملکه) برشمرد.
توحیدی اضافه کرد: طی این سفر سه روزه در برلین، دو روز برنامه خواهیم داشت و با همکاری سفارت ایران در آلمان، با رئیس آکادمی فیلم آلمان جلسه ای برگزار خواهیم کرد که امیدواریم این جلسه به انعقاد یک تفاهم نامه ختم شود و همچنین و بخش دیگری از این سفر از شهرک های سینمایی آلمان بازدید خواهیم کرد.

** درمان سینماگران در مجموعه بیمارستان های محب رایگان شد

توحیدی در ادامه این نشست از امضای تفاهم نامه میان سازمان سینمایی و وزارت بهداشت خبر داد و گفت: به دنبال تفاهمی که با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی داشتیم مجموعه بیمارستان های محب از این پس بیمارستان های اختصاصی هنرمندان سینما خواهند بود.

این نویسنده سینما گفت: هنرمندان با معرفی خانه سینما، بدون پرداخت وجه در این بیمارستان ها مداوا خواهند شد؛ اما با قراری که بین ما و دکتر اعتمادیان منعقد شده، در اولین قدم هنرمندان با معرفی خانه سینما چکاپ خواهند شد و نمونه هایی که دارای شبهه باشند، سریعاً مداوا می شوند.
وی خاطرنشان کرد: این بیمارستان ها دولتی هستند که توسط مدیران غیردولتی اداره می شوند.

** جمع آوری سرمایه در اروپا کار ساده ای نیست

در ادامه این نشست سیامک پورشریف گفت: مسئله ای که برای ما وجود دارد ارتباط با خارج از کشور است، به این صورت که ارتباط ایران در بحث سینما با اروپا گسترش پیدا کند.
وی افزود: ما از خردادماه این کار را آغاز کرده ایم و امیدواریم که از این حرکت یک کار مشترک درآید؛ اما در هر صورت همکاری صنفی که بخشی از آن جمع آوری سرمایه است؛ در اروپا کار ساده ای نیست.

پورشریف با اشاره به تفاهم میان سینمای ایران و آلمان خاطرنشان کرد: همکاری فنی بین سینمای ایران و آلمان دو شکل است، یکی فنی و حضور در سر صحنه فیلمبرداری و دیگری ارتباط داشتن که ما باید این سد را بشکنیم و با ارتباط با سینمای اروپا، تجارب سینمای ایران را نیز در اختیار آنها قرار دهیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠٨-١٣٩٣, ٠١:۴٨

   

پر مبحث ترین ها