سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

قلب «یوسف رضایی» گرفت

یکی از کارهای یوسف رضایی، برنده جایزه آقاخان شده است. این اثر به صورت ماکت در یک فرهنگسرا زمانی که کرباسچی شهردار تهران بود، اجرا شد.
یوسف رضایی، هنرمندی که خط نقاشی‌هایش در بسیاری از نمایشگاه های ایران و خارج از کشور به نمایش در آمده، حالا در بیمارستان امام خمینی به دلیل سکته قلبی بستری است. او در حال آماده کردن آثارش برای آخرین نمایشگاه خط و نقاشی بود.قلب «یوسف رضایی» گرفت

به گزارش خبرگزاری میراث فرهنگی، یوسف رضایی، هنرمند نقاش ایران که همواره مورد بی‌مهری جامعه هنری ایران قرار گرفته است، اکنون در بستر بیماری به سر می‌برد. او دچار سکته قلبی شده و تحت درمان است. این اتفاق در حالی افتاد که رضایی آثارش را برای آخرین نمایشگاه خط و نقاشی آماده می‌کرد.

یکی از کارهای یوسف رضایی، برنده جایزه آقاخان شده است. این اثر به صورت ماکت در یک فرهنگسرا زمانی که کرباسچی شهردار تهران بود، اجرا شد.

یوسف رضایی متولد 1331 رودسر است. او تحصیلات ابتدایی و دبیرستان خود را در رودسر و دارالفنون تهران گذرانده و تا کنون نمایشگاه‌های متعددی را در تهران و کشورهایی چون ایتالیا، روسیه،‌ اوکراین، انگلستان، پاکستان، آلمان، یونان و ... برگزار کرده است.

رضایی برای نخستین بار در سال 53 در یک نمایشگاه گروهی حضور پیدا کرده و بعد از انقلاب همچنان در این عرصه فعال ماند، خودش می‌گوید که در سال 61 یا 62 اولین نمایشگاه انفرادی‌اش را برگزار کرده است. او در مجموعه گناهان کبیره به سراغ استفاده از حروف غیرفارسی و غربی رفته و معتقد است که باید ادبیات عامه در هنر حضور پیدا کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠٩-١٣٩٣, ٢٠:۵٧

   

پر مبحث ترین ها