سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ویژه برنامه های تلویزیون در عزای اربعین

"کاروان عشق" نیز ساعت 30 دقیقه بامداد جمعه 21 آذر ماه با عزاداران حسینی همراه خواهد شد .

به مناسبت اربعین حسینی مخاطبان صداوسیما در شبکه‌های مختلف تلویزیونی ویژه برنامه‌های متعددی را شاهد خواهند بود.

*** شبکه اول

به گزارش ایسنا، مستند "ردپای عشق" با موضوع شهادت امام حسین علیه السلام، پخش سخنانی از حضرات آیت الله حاج مجتبی مجتبی تهرانی درباره فرهنگ عاشورا ، ویژه برنامه اربعین و پخش تصاویر عزاداری مردم در سراسر کشور و همچنین عزاداری در کربلای معلا و فیلم سینمایی چترعاشقی و فیلم سینمایی فصل شکار از جمله برنامه‌های شبکه یک سیما در ایام عزاداری اربعین هستند.

مستند "بوریای عشق"، ویژه برنامه "روایت شیدایی" و ویژه برنامه اربعین حسینی از دیگر برنامه‌های شبکه یک در روز شنبه، 22 آذر مصادف با 20 صفر است.

فیلم سینمایی "فصل شکار"به کارگردانی مارک استیون جانسون ساعت 8 صبح و فیلم سینمایی "چتر عاشقی" به کارگردانی نیلوفر شهیدی ساعت 15:40 از شبکه یک پخش می‌شود .

همچنین سخنرانی حاج آقا مجتبی تهرانی ساعت 9:30 صبح ، ویژه برنامه زنده اربعین در ساعت 10:10 صبح به مدت 205 دقیقه با موضوع عزاداری مسلمانان در اربعین حسینی ، "بوریای عشق" با موضوع معرفی سجایای اخلاقی یاران امام حسین علیه السلام ساعت 17:50 و ویژه برنامه "روایت شیدایی" با موضوع تاثیر اهل بیت بر زندگی نخبگان ساعت 18:20 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد .

*** شبکه دو

شبکه دو سیما با تدارک ویژه برنامه‌هایی مانند «کوی محبت»، «گنجینه حکمت»، پخش سخنرانی حجت الاسلام مهدی طائب و حجت الاسلام حسین انصاریان، مستند «مامانزیهه» و ... اربعین سید و سالار شهیدان را به سوگ می نشیند.

پخش برنامه «کوی محبت» به تهیه کنندگی و اجرای سید مصطفی موسوی در شبکه دو آغاز شده و تا شنبه، 22 آذر همزمان با اربعین حسینی ادامه خواهد داشت . این برنامه که هر روز بعد از خبر 20 و 30 به مدت 30 دقیقه روی آنتن می رود و روزهای 21 و 22 آذر زمان پخش آن افزایش خواهد داشت . «کوی محبت» روز جمعه 21 آذر از ساعت 21 به مدت 1 ساعت روی آنتن می رود . این برنامه با حضور کارشناسانی مانند حجت الاسلام پناهیان، حجت الاسلام علی ثمری و حجت الاسلام رضا انصاریان به طور زنده از کشور عراق روی آنتن می رود و تلاش خواهد کرد شور عزاداری حسینی در عراق و وقایعی را که در اربعین حسینی اتفاق می افتد را منعکس کند .

انعکاس راهپیمایی مردم تهران از میدان امام حسین تا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) و تجمع عزاداران تهرانی در منطقه ازگل نیز از ویژهخ های شبکه دو در اربعین حسینی است .

روز شنبه، 22 آذر برنامه «راه آرامش» به تهیه کنندگی و کارگردانی محمد رفعتی نیز با کارشناسی مهدی حجت الاسلام طائب ویژه شهادت امام حسین (ع) روی آنتن می رود؛ این برنامه کاری از گروه معارف شبکه دو سیماست که از ساعت 12 و 10 دقیقه پخش می شود.

«گنجینه حکمت» به تهیه کنندگی و کارگردانی سعید پورفرج شنبه، 22 آذر همزمان با اربعین سید و سالار شهیدان روی آنتن شبکه دو می رود .

این ویژه برنامه در 40 دقیقه به پوشش سوگواری شیفتگان اهل بیت (ع) به مناسبت اربعین حسینی در حسینیه ای واقع در شهید عراقی شمالی می پردازد . در این ویژه برنامه گوشه ای از سخنرانی دکتر حشمت الله قنبری استاد دانشگاه و پژوهشگر تاریخ جهان اسلام در خصوص آداب اربعین حسینی و ارادت به ساحت امام حسین (ع) پخش خواهد شد. «گنجینه حکمت» صبح شنبه، 22 آذر با حضور عزاداران سالار شهیدان ضبط می شود و همان روز بعد از اذان مغرب روی آنتن می رود.

شبکه دو در ایام اربعین حسینی همچنین 25 نماهنگ با مداحی میثم مطیعی و 10 کلیپ تصویری ویژه روی آنتن می فرستند.

*** شبکه سه

برنامه زنده "در آستان خورشید" جمعه 21 آذر ساعت 22:30، شنبه 22 آذر درساعات 9:30 ، 12:30 و 15:45 روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.

در آستان خورشید به تهیه‌کنندگی مهدی زمانی بید ختی با موضوع لبیک یا حسین تاکنون مسیر 550 کیلومتری بصره تا کربلای معلی را پوشش داده و همراه خیل عاشقان و زائران ابا عبدالله الحسین شده است که با پای پیاده از اقصی نقاط جهان به مناسین اربعین سید و سالار شهیدان، رهسپار سرزمین حسینی شدند، اجرای برنامه به عهده میثم آقا بیگی و کاظم احمد زاده است.

مستند "ساحل مهتابی" با ساختاری روایی، به سفر دانشجویان به مناطق و یادمان های دفاع مقدس در خوزستان می پردازد.

دوربین برنامه نحوه سفر و بازدید دانشجویان را به تصویر می‌کشد و دیدگاه آنان را در مورد دفاع مقدس، ایثارگران و شهدا بیان می کند. گفت‌وگو با جوانان زائر که نظرات و مکنونات قلبی خود را بیان می کنند، از قسمت‌های اصلی برنامه است. بازسازی جلوه‌هایی از دفاع مقدس از دیگر بخش‌های برنامه است که تفکرات، اندیشه ها و عواطف رزمنده ها و شهدای دفاع مقدس را با استفاده از وصیت نامه ها ودست نوشته های آن‌ها ، منعکس می کند. این برنامه شنبه، 21 آذر ساعت 6:45 از شبکه سه پخش می شود. عکس‌ها و تصاویر آرشیوی دفاع مقدس نیز ارتباط تنگاتنگ راهیان نور و دفاع مقدس را نشان می‌دهد.

" خطبه عشق" عنوان برنامه ای است که به خطبه های موثر و شورانگیز امام حسین (ع) در مسیر به کربلا و اثرات این خطبه ها بر افراد می‌پردازد. این برنامه جمعه 21 آذر ساعت 18:00، شنبه 22 آذر ساعت 8:00 از شبکه سه سیما می‌رود.

سخنرانی حجج اسلام رفیعی وعالی در ساعت 12:00 و19:00 به مناسبت اربعین حسینی از شبکه سه سیما پخش می شود.

مستند "از آمستردام تا نجف" به سراغ مسلمانانی رفته که از اروپا رهسپار سرزمین حسینی شده اند. این عاشقان دلسوخته با پای پیاده خود را از نقاط دوربرای اربعین سید سالار شهیدان رسانده اند.

فیلم تلویزیونی "اولین تکیه گاه" به کارگردانی قدرت الله صلح میرزایی و با بازی لاله اسکندری، علی سلیمانی، مریم کاویانی جمعه 21 آذر ساعت 23:50 روی آنتن شبکه سه می رود. این فیلم سینمایی درباره ریحانه زنی است تنها، که شوهرش پس از هزینه فراوان فوت کرده است و او با پسرش، در خانه ای کنار صاحبخانه اش، معصومه و ناصر زندگی می?کند. او برای گذراندن زندگی و تهیه خرج عمل چشم پسرش که در اثر تصادف آسیب دیده در یک کارخانه کار میکند و همزمان لباس عروس نیز می دوزد. حال ریحانه از کارخانه نیز اخراج می شود.

این فیلم به تهیه‌کنندگی امیرحسین یزدانی محصول 1392 سیما فیلم است.

فیلم تلویزیونی "یک خواب کوچولو" به تهیه‌کنندگی و کارگردانی حسین عامری روز شنبه 22 آذر ماه ساعت 14:30 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

یک خواب کوچولو روایت داستان مسلم است که در دوران کودکی پدر خود را از دست داده و سختی های زیادی کشیده و با ازدواج با دختری به نام مینا احساس می کند که زندگی دوباره به او لبخند زده است.امااو که مداح اهل بیت است هنگامیکه در حال خواندن سروده جدیدش در مدح امام حسین بر روی موتور به همراه مینا بود تصادف می کنند و مینا فوت می کند.

ارسطو خوش رزم، علیرضا پورمحمد و ویدا جاوید بازیگرانی هستند که در این فیلم نقش‌آفرینی می‌کنند.

*** شبکه چهار

"ستارگان عشق" جمعه ساعت 18:10 و "زیارت عاشورا ساعت 18:20 همان روز از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

"کاروان عشق" نیز ساعت 30 دقیقه بامداد جمعه 21 آذر ماه با عزاداران حسینی همراه خواهد شد .

*** شبکه تهران

"انسان 250" ، "نغمه عشاق"، "لحظه‌های عاشقی"، "پیاده روی حریم یار" و... عناوین ویژه برنامه‌های گروه معارف شبکه تهران است که به مناسبت اربعین سالار شهیدان امام حسین (ع) و یاران مطهر ایشان برای عزاداران حسینی پخش می‌شود.

"نغمه عشاق" عنوان ویژه برنامه شبانگاهی زنده و ترکیبی است که در بامداد شنبه 22 آذرماه و شنبه صبح ساعت 10:30 و بامداد یک‌شنبه 23آذر ماه برای عزاداران حسینی در نظر گرفته شده است.در این برنامه هر شب یک مداح و ذاکر اهل بیت ( ع) میهمان برنامه می‌شود و درخصوص آثار خود برای مخاطبان توضیحاتی ارائه می‌دهد. یکی از آیتم‌های این برنامه، پخش مداحی‌های منتخب مخاطبان است که از طریق شماره پیامک 10000556ارسال می‌شود.

ارتباط زنده و مستقیم با کربلا معلی، پخش کلیپ ویژه اربعین حسینی مسابقه و... از دیگر قسمت‌های این برنامه شبانگاهی است. اجرای این برنامه را احمد شفازاده و تهیه‌کنندگی آن را محسن رنگینی برعهده دارد. این برنامه 40 دقیقه بامداد پخش می‌شود.

" انسان 250 " دیگر برنامه گروه فرهنگ و معارف شبکه تهران است که ویژه اربعین حسینی در جمعه 21 آذر ماه ساعت 22 بر روی آنتن می‌رود.حجت الاسلام قاضی عسگر نماینده ولی فقیه در حج و زیارت با حضور در برنامه " انسان 250 " در خصوص اربعین و نهضت حسینی (ع) به بحث و بررسی خواهد پرداخت. حجت الاسلام سید محمد حسین رسولی تهیه‌کنندگی این برنامه را برعهده دارد.

"لحظه های عاشقی" سه میان برنامه ترکیبی شش دقیقه‌ای است که با محوریت بیانات مقام معظم رهبری، سخنان مرحوم آیت الله مجتبی تهرانی ویژه اربعین حسینی از شبکه تهران پخش می‌شود. سید یوسف موسوی تهیه‌کننده این برنامه است. این میان برنامه از 19 آذر ماه به مدت 3 روز در لابه لای برنامه های شبکه تهران روی آنتن می‌رود.

برنامه "دلدادگان حسینی" به تهیه‌کنندگی سید یوسف موسوی نیز عنوان دیگر برنامه گروه معارف است که مداحی ویژه اربعین را با صدای روضه خوانان سید مجید بنی فاطمه، حاج سعید حدادیان، حاج حسین سازور و... در شب و روز اربعین به مدت هفت دقیقه در لابه لای برنامه‌های شبکه پخش خواهد کرد.

" مستند مسیر سبز" عنوان مستندی از مراسم پیاده وری اربعین زائران اباعبدالله حسینی است که شنبه 22 آذر ماه ساعت 7:15 دقیقه نمایش داده می‌شود.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠٩-١٣٩٣, ١١:٣٢

   

پر مبحث ترین ها