سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شیار ۱۴۳رمان می شود

وی ادامه داد: رمان در حدود سیصد صفحه است که بخش عمده‌ آن مربوط به عملیات والفجر مقدماتی است که در مورد شخصیت پردازی، فضا سازی و لحاظ کردن فضای بومی شهرستان بیجار، محلی که داستان در آن اتفاق می‌افتد نگاه داستانی و دراماتیک در آن لحاظ شده است. همچنین سعی کرده‌ام در نگارش رمان بر وقایع مستند آن وفادار بمانم.

نرگس آبیار از تالیف رمان شیار ۱۴۳ و انتشار آن توسط انتشارات سوره مهر خبر داد.

 

فیلم شیار ۱۴۳به نویسندگی و کارگردانی نرگس آبیار که این روزها در سینماهای کشور در حال اکران است، در قالب رمان توسط آبیار به رشته تحریر درآمده است.  

آبیار درباره این رمان گفت: عنوان رمان نیز بر اساس عنوان فیلم‌(شیار ۱۴۳) انتخاب شده است. شیوه نگارش در رمان به صورت سیر خطی است که به شکل کلاسیک و زاویه دید دانای کل، این اثر نگاشته شده است.

وی ادامه داد: رمان در حدود سیصد صفحه است که بخش عمده‌ آن مربوط به عملیات والفجر مقدماتی است که در مورد شخصیت پردازی، فضا سازی و لحاظ کردن فضای بومی شهرستان بیجار، محلی که داستان در آن اتفاق می‌افتد  نگاه داستانی و دراماتیک در آن  لحاظ شده است. همچنین سعی کرده‌ام در نگارش رمان بر وقایع مستند آن وفادار بمانم.

به گزارش مهر، آبیار همچنین درباره وجه تمایز فیلم نامه و رمان شیار ۱۴۳ خاطر نشان کرد: در فیلم یک شخصیت محوری داریم که قهرمان داستان است در صورتیکه در رمان سیزده شخصیت اصلی داریم که از این لحاظ تکثر شخصیت‌ها  در رمان زیاد است.

گفتنی است تاکنون بیش از ۳۰عنوان اثر داستانی از نرگس آبیار منتشر شده است.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠٩-١٣٩٣, ٠١:٢٨

   

پر مبحث ترین ها