سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

معاون فرهنگی وزیر علوم: هیچ سخنرانی در روز 16 آذر لغو نشد

وی توضیح داد: برخی از برنامه ها به دلیل عدم هماهنگی نتوانسته بودند مجوز لازم را دریافت کنند اما وزارت علوم تاکید بر حضور تمامی سلایق و دیدگاه ها در دانشگاه ها دارد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم تاکید کرد که در روز 16 آذرماه (روز دانشجو) هیچ سخنرانی در دانشگاه ها لغو نشد و دانشگاه ها مانع از هیچ سخنرانی نشدند.
 
«سید ضیاء هاشمی» بعد ازظهر امروز (چهارشنبه) و در حاشیه مراسم تودیع و معارفه سرپرست جدید و قبل دانشگاه جامع علمی و کاربردی در جمع خبرنگاران گفت: سیاست وزارت علوم آن است که همه سلایق و دیدگاه ها در دانشگاه ها و همچنین در روز 16 آذر حضور داشته باشند.

وی توضیح داد: برخی از برنامه ها به دلیل عدم هماهنگی نتوانسته بودند مجوز لازم را دریافت کنند اما وزارت علوم تاکید بر حضور تمامی سلایق و دیدگاه ها در دانشگاه ها دارد.

هاشمی گفت: افراد می توانند با هماهنگی لازم و طی مسیر قانونی در دانشگاه ها حضور داشته باشند و از حضور آنها نیز استقبال می کنیم.

معاون فرهنگی وزیر علوم در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا مبنی بر این که آیا با کسانی که بدون کسب مجوز اقدام به دعوت از نمایندگان و افراد می کنند برخورد خواهد شد یا نه گفت: ما تنها مجری قانون هستیم و قانون مسیر حضور سخنرانان در دانشگاه ها را مشخص کرده است.

 

وی مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و ضوابط و آیین نامه های وزارت علوم را درباره حضور افراد در دانشگاه ها برای سخنرانی یادآور شد و گفت: از همکاران خود خواسته ایم تا آن ضوابط را با قدرت و نظم اجرا کند.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره برگزاری جشنواره فارابی گفت: جشنواره فارابی سال جاری نیز برگزار خواهد شد و در حال انجام مقدمات اجرایی آن هستیم.

در آستانه 16 آذر امسال برخی از شخصیت ها و گروه ها از لغو برخی از سخنرانی ها در این روز خبر دادند که در همان زمان این خبر از سوی دانشگاه های یاد شده تکذیب شد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-١٠-١٣٩٣, ١۶:٢٨

   

پر مبحث ترین ها