سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اظهارات وزیر دادگستری درباره فیلتر شبکه‌های اجتماعی

وی با اشاره به فعالیت برخی شبکه های اجتماعی که سلامت اخلاقی خانواده ها را به خطر انداخته اند، گفت: از شبکه های اجتماعی مانند لاین، وایبرو واتس آپ شکایت های زیادی به قوه قضاییه رسیده است.

وزیر دادگستری گفت: برخی شبکه‌های اجتماعی سلامت اخلاقی خانواده‌ها را به مخاطره انداخته‌اند.


مصطفی پورمحمدی عصرامروز(18دی)، در حاشیه بازدید از سازمان ملی استاندارد در جمع خبرنگاران، افزود: قوه قضاییه به عنوان تضمین کننده اقدامات قانونی در کشور است و اگر سازمان ملی استاندارد بخواهد وظیفه اش را به خوبی انجام دهد باید یک مرجع قدرتمند از این سازمان حمایت کند.

وی ادامه داد: وظیفه ما در قوه قضاییه، وزارت دادگستری و در سازمان تعزیرات حکومتی حمایت از اقدامات سازمان ملی استاندارد است.

وزیر داد گستری تاکید کرد: سازمان ملی استاندارد یکی از مراکز مهم در تنظیم تولیدات، بازار مصرف و همچنین واردات و صادرات کشور است.

وی با بیان اینکه کشور در حوزه تولید و صنعت در حال رشد است، تاکید کرد که نیاز کشور امروز به سازمان فعالیت استاندارد بیش از گذشته است.

پور محمدی در ادامه با اشاره به اینکه مردم برای استفاده از تولیدات نیاز به تضمین دارند، خاطرنشان کرد: ساماندهی وضعیت کیفیت و سلامت کالا و همچنین شرایط مناسب برای مصرف مردم به عهده سازمان ملی استاندارد است.

وی با اشاره به توانمندی های داخلی و خوداتکایی در حوزه صنعت و تولید، اضافه کرد: در اقتصاد مقاومتی همه توجه ها به توان ملی و داخلی است در نتیجه باید به منابع، توانایی ها و تولیدکنندگان داخلی توجه بیشتری کنیم و در اینجا جایگاه سازمان ملی استاندارد ویژه تر می شود.

پورمحمدی با تاکید بر اینکه برای دولت یازدهم احترام به قانون از اهمیت زیادی برخوردار است و حفظ حقوق مردم نیز یکی دیگر از اقداماتی است که دولت به جد پیگیری می کند، افزود: یکی از سازمان هایی که در حفظ حقوق مردم نقش بسیار برجسته ای دارد و سلامت بازار کسب و کار و داد و ستد را کنترل و تنظیم می کند، سازمان ملی استاندارد است.

 

به گزارش ایرنا، وزیر دادگستری در این گفت و گو با اشاره به ارائه گزارش رییس سازمان استاندارد به دولت در خصوص جایگاه استاندارد در کشور، گفت: گزارش عملکرد سازمان استاندارد مورد استقبال و تاکید دولت قرار گرفت و رییس جمهوری نیز تاکید داشتند که از سازمان ملی استاندارد باید حمایت بیشتری کرد.

پورمحمدی گفت: تجهیزات سازمان ملی استاندارد ضعیف است و نیاز به نیروهای کارشناس بیشتری دارد و باید منابع و امکانات این سازمان ارتقا و در سطح ملی چه از سوی دولت و چه از سوی قوای دیگر و همچنین از سوی رسانه ها این سازمان مورد حمایت قرار گیرد.

وی با اشاره به فعالیت برخی شبکه های اجتماعی که سلامت اخلاقی خانواده ها را به خطر انداخته اند، گفت: از شبکه های اجتماعی مانند لاین، وایبرو واتس آپ شکایت های زیادی به قوه قضاییه رسیده است.

وی اظهار داشت: وظیفه قوه قضاییه این است که به طور جدی با هر آنچه که سلامت اخلاقی و روانی خانواده ها را تحت تاثیر قرار می دهد، مقابله و برخورد کند.

پور محمدی ادامه داد: دولت نیز تلاش دارد تا آنجایی که می تواند با کنترل فنی و فیلترینگ های هوشمند از ادامه فعالیت برخی شبکه ها ممانعت نکند، اما این اقدام تا زمانی صورت می گیرد که این شبکه های اجتماعی از لحاظ اخلاقی به تهدید تبدیل نشوند.

وی افزود: به دلیل شکایات مردم از برخی شبکه های اجتماعی اگر کنترل فنی و فیلترینگ های هوشمند نتیجه نداشته باشند، ناچار به فیلتر شبکه ها هستیم.

پور محمدی خاطرنشان کرد: اگرنتوانیم به طور هوشمند از گسترش بخش های ناسالم این شبکه ها جلوگیری کنیم در نهایت ناچار می شویم که اصل شبکه ها را با محدودیت مواجه کنیم و این موضوع در حال بررسی در قوه قضاییه و مجریه است و نتیجه نهایی آن اعلام خواهد شد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-١٠-١٣٩٣, ٢٢:۴۴

   

پر مبحث ترین ها