سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

طرح خود اتکایی در مدارس شبانه روزی اجرا می شود

بر اساس این طرح مدارس شبانه روزی موظف هستند با توجه به شرایط استان و آداب و رسوم هر منطقه، مهارتی را به دانش آموزان آموزش دهند.

مدیر کل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش گفت: دستورالعمل اجرای طرح خود اتکایی در مدارس شبانه روزی به استان ها ابلاغ شده است اما به دلیل کمبود اعتبارات با مشکلاتی برای اجرا مواجه هستیم.
 
عظیم محبی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: بر اساس این طرح مدارس شبانه روزی موظف هستند با توجه به شرایط استان و آداب و رسوم هر منطقه، مهارتی را به دانش آموزان آموزش دهند.

وی ادامه داد: با اجرای این طرح در نظر داریم در مدارس شبانه روزی متوسطه اول و دوم دانش آموزان را به سمت کارهای تولیدی هدایت کنیم تا آنان نیز همانند هنرجویان هنرستان ها به تولید بپردازند.

مدیر کل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: این کار اکنون در برخی از مدارس شبانه روزی آغاز شده و نحوه اجرا و برنامه ریزی در ارتباط با اجرای هر چه بهتر طرح خوداتکایی به استان ها واگذار شده است.

محبی یادآورشد: در قالب این طرح دانش آموزانی که در مدارس شبانه روزی تحصیل می کنند بخشی از زمان خود را به یادگیری دروس مهارتی که منجر به تولید خواهد شد ،می گذرانند. همچنین دانش آموزان با اجرای این طرح می توانند علاوه بر آموزش یک مهارت، نوعی درآمد زایی نیز برای مدرسه خود داشته باشند.

وی با بیان اینکه اکنون هزار و 125 مدرسه شبانه روزی با 108 هزار و 440 دانش آموز در دوره متوسطه اول در سراسر کشور فعال هستند، خاطرنشان کرد: از این تعداد 839 مدرسه شبانه روزی عادی و 286 مدرسه نمونه دولتی هستند.

محبی به تعداد دانش آموزان مدارس شبانه روزی عادی و نمونه دولتی اشاره کرد و افزود: از مجموع 108 هزار و 440 دانش آموز مشغول به تحصیل در این مدارس، 65 هزار و 477 نفر در مدارس عادی شبانه روزی و 42 هزار و 963 نفر نیز در مدارس نمونه دولتی شبانه روزی درس می خوانند.

مدیر کل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش به آمار دانش آموزان متوسطه اول اشاره کرد و گفت: در مجموع دو میلیون و 67 هزار دانش آموز در دوره متوسطه اول مشغول به تحصیل هستند که با اضافه شدن پایه نهم به دوره متوسطه اول، سال آینده تعداد دانش آموزان این دوره به حدود سه میلیون نفر می رسد.

محبی یادآورشد: اکنون دانش آموزان دوره متوسطه اول در 22 هزار و 609 مدرسه و در قالب 86 هزار و 814 کلاس درس تحصیل می کنند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-١٠-١٣٩٣, ١٣:٢٧

   

پر مبحث ترین ها