سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بگذار از ما بابت حرف زدن درباره منافع ملی بدشان بیاید

بروز شده : ٨-٠١-١٣٩۴, ٢٢:۴٣    نسخه چاپی    
«این فیلم راجع به مبارزه با اسرائیل و ترور دانشمندان هسته ای ماست. حالا اگر کسانی از فیلم ساختن راجع به دانشمندان هسته ای و منافع ملی بدشان می آید و ناراحت می شوند و ممکن است مورد بی مهری و کم لطفی آن ها قرار بگیریم خب بگذار ما را مورد بی مهری قرار بدهند.»

شاید از دور اینطور به نظر نرسد اما حمید گودرزی آدم راحتی است، تلفنش را راحت پاسخ می دهد قرار مصاحبه را قبول می کند و حرفش را راحت می زند. در مصاحبه و جلوی میکروفون خودش است، همان خودی که دوست داشتنی اش می کند و به باور پذیر بودن بازی اش کمک کرده است و البته موجب شده مدتی مغضوب بعضی ها باشد. او بعد از مدتی کم کاری حالا با دوفیلم مهم به سینما برگشته است. اولی ایران برگر که این روزها پرفروش است و دومی روباه، فیلمی با موضوع ترور دانشمندان هسته ای که این روز ها بر روی پرده ی سینما ها در حال اکران است.

 

فردا: آقای گودرزی یک مدت در فضای بازیگری کم کار شده بودید، دلیل خاصی داشت؟

حمید گودرزی: در فضای سینما و بازیگری بودم. البته دوستان خیلی ما را راه نمی دادند و خب دلیلش را باید از آنها پرسید که چرا من را در فیلم هایشان دعوت نمی کردند.

 

فردا: «روباه» برای شما چه جذابیتی داشت که حضور در آن را پذیرفتید؟

جذابیت اول حضور بهروز افخمی بود و جذابیت دیگر هم نقش خیلی خوبی بود که من قرار بود در این کار بازی کنم. این نقش یکی از بهترین نقش هایی است که من در دوران بازیگری ام تا الآن بازی کرده ام.

 

فردا: کار روباه چه طور پیشنهاد شد و دلیل قبول کردن این نقش چه بود؟

گودرزی: آقای افخمی لطف کردند پیشنهاد کردند و من هم به دلیل علاقه ای که به ایشان داشتم تصمیم گرفتم با ایشان کار کنم. آقای افخمی یک کارگردان خیلی خوب است که هر بازیگری علاقه دارد که با او کار کند.

 

فردا: تجربه ی همکاری با افخمی چه طور بود؟

گودرزی: عالی. ایشان یکی از کارگردان های بزرگ سینمای ایران است و هر بازیگری علاقه دارد با او کار کند. یکی از شیرین ترین تجربه های دوران کاری در سینما را با ایشان تجربه کردم و امیدوارم در آینده هم بتوانیم با هم کار کنیم.

 

فردا: متاسفانه فیلم با اینکه فصل خوبی در اکران نصیبش شده اما به درستی اکران نشده و تبلیغات درستی برای آن انجام نشده. با این وجود می خواهم بپرسم چه بازخورد هایی از بازی در این نقش به شما رسیده است؟

گودرزی: دوستان لطف داشتند و محبت کردند و خدا رو شکر راضی بودند. نظراتی که بعد از جشنواره فجر به من رسید نشان می داد که منتقدین و دوستان از کار ها و بازی راضی بوده اند.

 

فردا: کیفیت آثار و بازی هایی که ما از شما در سینما سراغ داریم با آن چه که در تلویزیون از حمید گودرزی دیده می شود متفاوت است. معمولاً کار های سینمایی شما از کار های تلویزیونی ضعیف تر بوده. اما امسال در دو کار خوب «روباه» و «ایران برگر» حضور داشتید که همزمان هم اکران شده، در این خصوص نظرتان چیست؟

گودرزی: بله همین طور است. حرف شما درست است. اما این دلیلش به من بر نمی گردد. چون من تا پیش از این پیشنهاد کار خوب در سینما نداشته ام و به عکس این در تلویزیون نقش های خوبی در آثار خوب به من پیشهاد می شد. اما در این دو فیلم هر دو کارگردان بزرگوارانه محبت کردند نقش خوب به من دادند و من هم تلاش کردم که جواب این اعتماد را به خوبی بدهم. واقعیت این است که قبل از این نقش باکیفیتی در سینما به من پیشنهاد نشده بود که من بخواهم برای آن انرژِی زیادی بگذارم. بیشتر نقش هایی که پیشنهاد می شد عشقی عاشقی و دختر پسری بود و یک مدت هم که کلا مجبور شدم در سینما کار نکنم.

 

فردا: رسیدن به نقش و اجرای با کیفیت آن چطور حاصل شده است؟

گودرزی: قطعاً بخشی از آن به هدایت های درست آقای افخمی بر می گردد. البته من هم سعی کردم تمام انرژِی خود را به کار بگیرم که اجرای این نقش به کیفیت مورد نظر آقای افخمی برسد.

 

فردا: به نظر شما چرا «روباه» در جشنواره فجر دیده نشد و در هیچ بخشی حتی نامزد سیمرغ هم نشده بود؟

گودرزی: نمی دانم به نظرم داوران قدری بی مهری کردند، کم لطفی کردند، نامهربانی کردند، خلاصه یه کاری کردند!

 

فردا: اگر بخواهید مردم را به دیدن روباه دعوت کنید به آن ها می گویید مردم به دیدن چه فیلمی می آیند؟

گودرزی: یک فیلم خوب با موضوع جاسوسی-پلیسی تماشاگر پسند و بر خلاف خیلی از فیلم ها که قهرمان ندارند و آدم های آن ها منفعلند این فیلم دارای قهرمان است. قصه می گوید. داستان دارد. به نظرم مردم از دیدن «روباه» راضی خواهند بود.

 

فردا: کار رگه های سیاسی دارد و این هم در موضوع و هم در فیلنامه و دیالوگ ها به خوبی دیده می شود این ها حمید گودرزی را در آینده دچار مشکل نخواهد کرد و ممکن است با توجه به سابقه هایی که در این زمینه وجود دارد به مانند دیگر همکارانش مورد بی مهری برخی سینماگران قرار بگیرد؟

گودرزی: من هم بابت این اتفاقات متأسفم. چرا احتمالش وجود دارد. این یک فیلم ملی است. این فیلم راجع به مبارزه با اسرائیل و ترور دانشمندان هسته ای ماست. حالا اگر کسانی از فیلم ساختن راجع به دانشمندان هسته ای را بدشان می آید و ناراحت می شوند و ممکن است ما مورد بی مهری و کم لطفی آن ها قرار بگیریم خب بگذار ما را مورد بی مهری قرار بدهند.

 

فردا: از این به بعد سعی می کنید کیفیت بازی و کارهایتان در سینما را در همین سطح حفظ کنید یا باز هم ممکن است در آثار نه چندان با کیفیت در سینما حضور داشته باشید؟

گودرزی: من امیدوارم نقش ها و آثاری با همین کیفیت به من پیشنهاد شود و من هم با همین انرژی در آن کار ها حضور پیدا کنم. من هر کاری که پیش بینی کنم موجب رضایت مردم خواهد شد را بازی خواهم کرد. حتی اگر باعث شود مورد بی مهری یا کم لطفی قرار بگیرم.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠١-١٣٩۴, ٢٢:۴٣

   

پر مبحث ترین ها