سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تا دو سال آینده آزمون اعزام معلمان به خارج از کشور برگزار نمی‌شود

با توجه اعزام معلمان در سه سال متوالی و همچنین با توجه به اینکه هم اکنون ۱۰۰۰ نفر از معلمان در نوبت اعزام هستند، بنابرین هیچ نیازی به نیروی جدید در سال آینده نداریم و هیچ ثبت نامی صورت نمی‌گیرد.

معاون امور مدارس خارج از کشور از تعیین تکلیف سفر معلمان به خارج از کشور که در نوبت قرار دارند، تا قبل از اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: معلمان ایرانی به ۷۵ کشور دنیا اعزام می‌شوند که بیشترین اعزام‌ها تاکنون به کشورهای خلیج فارس و امارات بوده است.

 

شاهین نوش آبادی معاون امور مدارس خارج از کشور در گفت‌و‌گو با ایلنا، با اشاره به اعزام معلمان در سال‌های ۸۹، ۹۰ و ۹۱ به خارج از کشور، اظهار داشت: با توجه اعزام معلمان در سه سال متوالی و همچنین با توجه به اینکه هم اکنون ۱۰۰۰ نفر از معلمان در نوبت اعزام هستند، بنابرین هیچ نیازی به نیروی جدید در سال آینده نداریم و هیچ ثبت نامی صورت نمی‌گیرد.

وی با بیان اینکه تا یکی دو سال آینده هیچ آزمونی برای اعزام معلمان به خارج از کشور برگزار نمی‌شود، خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش سالانه ۳۰۰ نفر از معلمان را به خارج از کشور اعزام می‌کند.

بازنگری در نحوه پذیرش و برگزاری آزمون

نوش آبادی از بازنگری جدی در نحوه پذیرش و برگزاری آزمون برای اعزام معلمان به خارج از کشور خبر داد و گفت: یکی از تغییرات، بازنگری در شکل آزمون، دیگری برون سپاری برخی از امور و کمک گرفتن از استان‌ها و مناطق آموزشی برای برگزاری آزمون است؛ چرا که در حال حاضر استان‌ها هیچ نقشی در پذیرش و برگزاری آزمون ندارند.

بیشترین اعزام معلمان به امارات و کشورهای خلیج فارس

معاون امور مدارس خارج از کشور همچنین از تعیین تکلیف سفر معلمان به خارج از کشور تا قبل از اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: معلمان ایرانی به ۷۵ کشور دنیا اعزام می‌شوند که بیشترین اعزام‌ها تاکنون به کشورهای خلیج فارس و امارات بوده که دارای بیشترین ایرانی هستند.

وی ادامه داد: اعزام معلمان به خارج از کشور براساس نیاز و آمار دانش آموزان ایرانی در سایر کشور‌ها انجام می‌شود.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠١-١٣٩۴, ١٣:١۴

   

پر مبحث ترین ها