سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بیش از 13 میلیون ایرانی با نام و القاب حضرت فاطمه (س)

بررسی آمار نامگذاری ایرانیان در پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور نشان می دهد اکنون، نام فاطمه بیش از چهار میلیون و 300 هزار بار و نام زهرا قریب به سه میلیون بار در پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور ثبت شده است.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان ثبت احوال کشور گفت: براساس آمار پایگاه اطلاعات جمعیت این سازمان تا کنون بیش از 13میلیون نفر با نام و القاب حضرت فاطمه (س) نامگذاری شده اند.
 
به گزارش ایرنا، مهدی تدین گفت: انتخاب اسماء ائمه اطهار (ع) بر نوزادان ایرانی در صدر انتخاب نام برای کودکان در خانواده های ایرانی است، در این میان علاقه مردم ایران به حضرت فاطمه (س) وصف ناشدنی است به طوری که نام و القاب حضرت فاطمه (س) بیشترین انتخاب نام ایرانیان برای فرزندان دختر بوده است.

وی اظهار کرد: بررسی آمار نامگذاری ایرانیان در پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور نشان می دهد اکنون، نام فاطمه بیش از چهار میلیون و 300 هزار بار و نام زهرا قریب به سه میلیون بار در پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور ثبت شده است.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان ثبت احوال کشور تصریح کرد: نام های مرضیه با ثبت قریب به 500 هزار ، صدیقه بیش از 438 هزار و طاهره نزدیک به 411 هزار بار بعد از نام مبارک زهرا از فراوانترین اسامی دخت نبی مکرم اسلام است که والدین بر روی فرزندان خود نام نهاده اند.

تدین افزود: همچنین بر اساس آمار پایگاه اطلاعات جمعیت سازمان ثبت احوال نام های معصومه با ثبت بیش از یک میلیون و 267 هزار بار، زهره قریب به 350 هزار، بتول نزدیک به 240 هزار، طیبه بیش از 226 هزار فریده در حدود 214 هزار، مهدیه بیش از 210 هزار و ریحانه بیش از 208 هزار بار از فراوانترین القاب حضرت فاطمه زهرا (س) است که در این پایگاه به ثبت رسیده است.

فاطمه در لغت و اصطلاح عرب به زنی گفته می شود که فرزند خود را از شیر باز گرفته است فاطمه نام دختر پیامبر اسلام (ص) است.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠١-١٣٩۴, ١٩:٣٣

   

پر مبحث ترین ها