سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

توقف «در حاشیه»

در روزهای اخیر سریال «شمعدونی» به کارگردانی سروش صحت تبلیغ می‌شود و ظاهراً در روزهای آینده این سریال جایگزین سریال مدیری می‌شود و تیم مدیری باید در پی تولید قسمت آینده با افزودن برخی بازیگران و احتمالاً حذف برخی از عوامل فصل در حال پخش باشد


سریال «در حاشیه» در شرایطی به پایان پخش فصل اول نزدیک شده و مهران مدیری آنتن را به سروش صحت خواهد داد تا در دوران تغییر مضمون سریال و تبدیل احتمالی به خانه سالمندان، «شمعدونی» روی آنتن برود که مردم چندان از این اتفاق خشنود نیستند و نقدهای عمومی نسبت به آستانه تحمل پایین و برخورد شدید پزشکان و سپس وکلا با این سریال پابرجا است.

به گزارش «تابناک»؛ مجموعه کمدی «درحاشیه» به کارگردانی مهران مدیری که بیمارستان و پزشکان و البته تا حدودی وکلا را دستمایه شوخی قرار داده بود، با وجود آنکهدر‌‌ همان قسمت ابتدایی، شخصیت‌های اصلی را یک پزشک فاقد مدرک و یک پزشک دارای مدرک بی‌اعتبار قرار می‌دهد، با این حال شدید‌ترین انتقادات ممکن را از سوی گروهی از پزشکان متخصص در پی داشت.

تولید مجموعه نود قسمتی مهران مدیری برای تلویزیون به قسمت هفتم رسیده بود که همه چیز متوقف شد و این توقف علت مشخصی داشت. از یک سو، اعتراض‌هایی به تولید این مجموعه با ارسال نامه نظام پزشکی مطرح شده بود و از سوی دیگر، تصمیم‌گیرندگان رسانه ملی ـ که باید استمرار تولید این سریال تلویزیونی را با‌‌‌‌ همان رویه گذشته تأیید می‌کردند ـ در حال تغییر بودند و به همین دلیل، پروژه مدیری عملاً در وضعیت تعلیق قرار گرفت.

ماجرا آنچنان بالا گرفت که جایگزینی «اتاق سالمندان» مطرح ‌و حتی جلساتی برای تغییر سوژه سریال مدیری نیز ‌طرح شد؛ اما لوکیشن سریال مدیری که ماهیانه ۶۰ میلیون تومان هزینه‌ دارد و به لطف مخالفان این سریال برای مدتی خاک می‌خورد و همچنین سایر هزینه‌های پیش تولید، تغییر کامل سوژه سریال را دشوار ساخته بود و بنابراین قرار شد، پروژه «در حاشیه» همچنان فعال باشد.

فیلم: مصاحبه با مردم؛ آیا موافق توقف در حاشیه هستید؟

این ‌گونه بود که قسمت‌هایی از این سریال با حذف و اضافه‌هایی همراه شد تا نظر پزشکان نیز تأمین شود و در پاسخ به پیش‌داوری صورت پذیرفته از سوی نظام پزشکی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، قدمی برداشته شده باشد اما اصلاحات نه تنها نظر پزشکان را تأمین نکرد، بلکه سازمان نظام پزشکی رسماً صفحه‌ای با محوریت کمپین تجمع علیه این سریال به راه انداخت و پزشکان متخصص و برخی دیگر نیز شدید‌ترین واکنش‌ها را از خود نشان دادند.

بدین ترتیب و با وجود حمایت افکارعمومی از مهران مدیری و حتی انتقادات شدید جامعه پزشکان و اظهارات رئیس انجمن پرستاران که فساد در این حوزه را بیش از این سریال خوانده بود، ابتدا فتیله شوخی این سریال با پزشکان پایین کشیده شد و حال قرار است به سرعت به پایان برسد و پروسه تغییر مضمون سریال به مضمون احتمالی «خانه سالمندان» در همان لوکیشن پی گرفته شود.

در همین راستا در روزهای اخیر سریال «شمعدونی» به کارگردانی سروش صحت تبلیغ می‌شود و ظاهراً در روزهای آینده این سریال جایگزین سریال مدیری می‌شود و تیم مدیری باید در پی تولید قسمت آینده با افزودن برخی بازیگران و احتمالاً حذف برخی از عوامل فصل در حال پخش باشد.telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠١-١٣٩۴, ٢٢:٠١

   

پر مبحث ترین ها