سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مهدکودک تلویزیونی در راه است

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: برای بهره مندی همه کودکان از زمینه های آموزشی مهدهای کودک، مهدکودک تلویزیونی با حضور کودکان و مربیان ایجاد می شود.

 

حبیب‌الله مسعودی فرید در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اینکه فقط 10درصد از کودکان از فضاهای مهدهای کودک استفاده می کنند، بهره مندی همه کودکان از زمینه های رشدی مهدهای کودک را ضروری خواند و افزود: این مهد تلویزیونی با کمترین هزینه ها می تواند به کودکان اطلاعات آموزشی استاندارد ارائه کند.

ایجاد پرونده رشد برای 17 هزار مهد کودک

وی همچنین از ایجاد پرونده رشد برای 17هزار مهدکودک سراسرکشور خبر داد و گفت: این پرونده در قالب دفترچه ای با میزان رشد کودک از بدو تولد تا شش سالگی در زمینه های عاطفی، روانی، جسمی و معنوی تهیه شده است.

مسعودی فرید افزود: مسئولان مهدهای کودک باید برای همه کودکان این پرونده را تکمیل کنند.

وی بهره‌مندی مسئولان و دستگاه‌های آموزشی از شرایط کودکان در مهدها براساس داده‌های این پرونده را ضروری خواند و گفت: این اطلاعات می تواند در تدوین آموزش کودکان موثر باشد.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی ایجاد پرونده الکترونیکی برای همه مهدهای کشور را ازدیگر برنامه‌ها برای ساماندهی اطلاعات مهدها و روستا مهدها برشمرد و افزود: درمرحله نخست همه مهدهای شهری و در مرحله دوم با همکاری سازمان بهزیستی مهدهای روستایی نیز به این شبکه وارد می شوند.

الکترونیکی شدن مهدهای کودک

مسعودی فرید ارائه اطلاعات به والدین و کارشناسان، میزان رتبه و نحوه فعالیت مهدها را از امکانات الکترونیکی شدن مهدها برشمرد.

وی همچنین افزایش بودجه برای اختصاص یک وعده غذا برای روستامهد را از جمله توجه به نیاز کودکان دانست و گفت: امسال 49 میلیارد تومان اعتبار برای اختصاص یک وعده غذا در روستامهدها اختصاص یافته است.


منبع: خبر گزاری صدا و سیما

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠١-١٣٩۴, ٢٢:٢۵

   

پر مبحث ترین ها