سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بیش از شش میلیون ایرانی مزین به نام و القاب امام علی (ع)

بروز شده : ٩-٠٢-١٣٩۴, ١١:٠٣    نسخه چاپی    
نام حیدر نیز که از نام‌های مبارک امام اول شیعیان است بیش از 122 هزار بار و نام مرتضی از فراوانترین القاب این امام بزرگوار است که قریب به 500 هزار بار در پایگاه اطلاعات جمعیت سازمان ثبت احوال کشور به ثبت رسیده است.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان ثبت احوال کشور از ثبت بیش از شش میلیون و 320 هزار اسم ایرانیان به نام ، القاب و کنیه های امام اول شیعیان، حضرت علی (ع) خبر داد.


مهدی تدین مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه مردم ما انسانهایی متدین و با فرهنگ ایرانی اسلامی هستند اظهار کرد: از اثرات این فرهنگ، نامگذاری بیش از 2 میلیون 443 هزار نوزاد به نام مبارک علی (ع) است.

وی افزود: نام حیدر نیز که از نام‌های مبارک امام اول شیعیان است بیش از 122 هزار بار و نام مرتضی از فراوانترین القاب این امام بزرگوار است که قریب به 500 هزار بار در پایگاه اطلاعات جمعیت سازمان ثبت احوال کشور به ثبت رسیده است.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل نام های هادی با ثبت بیش از 309 هزار بار، اسدالله با ثبت قریب به 124 هزار بار، حیدر با ثبت در حدود 123 هزار بار و یدالله با ثبت 121 هزار بار از فراونترین القاب مولی الموحدین حضرت علی (ع) است که والدین برای تاثیر نام این امام بزرگوار بر شخصیت فرزندانشان برگزیده اند.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠٢-١٣٩۴, ١١:٠٣

   

پر مبحث ترین ها