سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

50 هزار نیروی مازاد آموزش و پرورش نیازمند ساماندهی

از دیگر سو آموزش و پرورش در مناطق محروم 58 هزار نیروی انسانی کمبود دارد لذا این امر نیازمند مدیریت صحیح است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: حدود 50 هزار نیروی مازاد آموزش و پرورش در کلانشهرهای کشور نیاز به ساماندهی دارد.
 
ابوالقاسم خسروی روز پنجشنبه در نشست شورای اداری شهرستان تربت حیدریه افزود: از دیگر سو آموزش و پرورش در مناطق محروم 58 هزار نیروی انسانی کمبود دارد لذا این امر نیازمند مدیریت صحیح است.

وی با انتقاد از استخدامهای بدون نیازسنجی در آموزش و پرورش توسط دولت پیشین گفت: طی چند سال اخیر حدود 60 هزار نیروی شرکتی و نهضت سواد آموزی بدون هیچ محدودیتی در نظام تعلیم و تربیت کشور استخدام شدند که آموزش و پرورش را با معضل جدی نیروی متخصص مواجه کرده است.

نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی بدون توضیح بیشتر در خصوص صندوق فرهنگیان نیز اظهار داشت: اندوخته 60 هزار میلیارد ریالی صندوق ذخیره فرهنگیان با نگاه سیاسی اداره می شود لذا باید در این خصوص تجدیدنظر صورت گیرد.

وی در ادامه افزود: حدود 30 درصد مدارس سطح کشور با مشارکت خیرین بنا شده اما نتوانسته ایم ظرفیت آنان را برای اداره مدارس در عرصه های مختلف بکار گیریم.

خسروی گفت: 85 درصد مدارس کشور دولتی اداره می شوند که می توان با مدیریت صحیح نظام تعلیم و تربیت را با نظارت به بخش بخصوصی واگذار کرد.

منبع: ایرنا

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠٢-١٣٩۴, ١١:۴٩

   

پر مبحث ترین ها