سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کنسرت‌های پاپ به برج میلاد بازمی‌گردند

بروز شده : ١-٠٣-١٣٩۴, ١٩:۵٠    نسخه چاپی    
مدیر کل دفتر موسیقی گفت:به تازگی موفق به تشکیل «شورای هماهنگی موسیقی کشور» شدیم. در این شورا نهادهایی چون رسانه ملی، وزارت ارشاد و سایر دستگاه‌هایی که به نوعی با موسیقی در ارتباط هستند، حضور دارند.


به گزارش فارس،‌ مراسم سالگرد درگذشت نیما وارسته امروز در فرهنگسرای ارسباران با حضور همکاران، دوستان و خانواده‌ این هنرمند برگزار شد.

پیروز ارجمند مدیر کل دفتر موسیقی در این مراسم ضمن گرامی داشت یاد و خاطر نیما وارسته، گفت: موسیقیدانان همگی از شریف‌ترین هنرمندان کشور ما هستند که تصور غلطی در مورد آن‌ها بوجود آمده است. شما کدام شغلی را دیده‌اید که به فرد شاغل در آن گفته شود شغل تو حرام است اما آن‌ها با کمال تواضع و فروتنی کار خود را انجام دهد. وقتی جماعتی مانع برگزاری کنسرت‌های دارای مجوز وزارت ارشاد می‌شوند و برنامه‌ها را لغو می‌کنند این هنرمندان متواضع و هنرمند عرصه موسیقی هستند که آرام و بی‌سر و صدا کار خود را انجام می‌دهند. متاسفانه آنچه که در جو موسیقی مطرح می‌شود خارج از واقعیت است.

این آهنگساز در خصوص لغو کنسرت‌ها نیز گفت:‌همین که از تعداد هزار و ۶۰۰ کنسرت موسیقایی، ۴ کنسرت لغو می‌شود اتفاق خوبی است که باید به سمتی برویم که همین چند کنسرت لغو شده نیز وجود نداشته باشد.

ارجمند در ادامه این مراسم با اعلام خبر تاسیس «شورای هماهنگی موسیقی کشور» افزود: طی روزهای گذشته موفق به تشکیل «شورای هماهنگی موسیقی کشور» شدیم که در این شورا که وظیفه‌اش پیگیری مطالبات هنرمندان موسیقی است نهادهایی چون رسانه ملی، وزارت ارشاد و سایر دستگاه‌هایی که به نوعی باموسیقی در ارتباط هستند حضور دارند که خوشبختانه تا به امروز نیز اتفاقات خوبی افتاده است.

مدیر کل دفتر موسیقی ضمن ابراز خوشحالی از آغاز به کار مجدد کلاس‌های موسیقی در فرهنگسراها، گفت: اخیرا در شهرداری تهران اتفاقات خوبی پیرامون آموزش موسیقی افتاده که به زودی کلاس‌های آموزش موسیقی نیز در فرهنگسرا‌ها راه اندازی خواهد شد.

وی همچنین در خصوص ازسرگیری برگزاری کنسرت‌های پاپ در برج میلاد گفت: با تدوین شیوه نامه کنسرت‌ها برج میلاد نیز به زودی کنسرت‌های پاپ اضافه خواهد شد البته یکی دیگر از مواردی که ما طی هفته‌های گذشته به آن دست پیدا کردیم ملزم کردن تالارهای میزبان برگزاری کنسرت برای استانداردسازی در بخش صدا است که اگر چنین اتفاقی برای این سالن‌ها نیفتد مجوز برگزاری کنسرت به آن‌ها داده نخواهد شد.

ارجمند ضمن بیان این نکته که امسال سال ارتقای کیفیت در کنسرت‌های موسیقی است، گفت: امسال با تفاهمنامه سه جانبه‌ای که میان وزارت کشور، نیروی انتظامی و وزارت ارشاد امضا خواهد شد امنیت کنسرت‌ها نیز تدوین می‌شود و تمام موارد غیر قانونی که منجر به هنجارشکنی در کنسرت‌ها می‌شود نیز رفع خواهد شد.

وی در انتهای گفته‌هایش به نوشته روزنامه واشنگت پست در خصوص کنسرت کیتارو در ایران اشاره کرد و گفت: روزنامه واشنگتن پست چندی پیش درباره برگزاری کنسرت کیتارو در ایران توضیح داد که فضای برگزاری کنسرت در ایران فضای امنی است و مانند فضای غیر امنیتی چون شهر بغداد نیست و همه می‌توانند آرام به تماشای کنسرت بنشینند که این موضوع می‌تواند از جهات مختلف قرار گیرد اما مطمئن باشید که قطعا قصد ما این است که شما هنرمندان را کمتر اذیت کنیم.

بنامین بهادری خواننده موسیقی پاپ که با زنده‌یاد وارسته همکاری‌های متعددی داشت نیز دیگر سخنران این مراسم بود، او نیز در سخنانی گفت: هر جریانی برای خود طرفدارانی پیدا می‌کند اما این جریان طرفداران پر و پار قرص داشت که نمونه‌اش همین شما عزیزان که از اول با من و نیما بودید تا امروز که اینجا هستیم، نیما و فرید احمدی از ابتدای فعالیت کاری‌ام با من همراه بودند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠٣-١٣٩۴, ١٩:۵٠

   

پر مبحث ترین ها