سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تعیین ارزش گمرکی بیش از 1200 قلم کالای صادراتی

فایل جدید ارزش کالاهای صادراتی سیزدهم آذر ماه 92 از طریق پورتال گمرک جهت گمرکات اجرایی و صادرکنندگان قابل دسترسی و بهره‌برداری است.
ارزش گمرکی بیش از 1200 قلم کالای صادراتی از دی‌ماه سال 91 تاکنون با برگزاری بیش از 40 جلسه کاری، تعیین و اعلام شده است.
مدیرکل دفتر بررسی و تعیین ارزش گمرکی گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: ارزش گمرکی بیش از 1200 قلم کالای صادراتی از دی‌ماه سال 91 تاکنون با برگزاری بیش از 40 جلسه کاری، تعیین و اعلام شده است.
رسول کوهستانی‌پژوه افزود: از زمان واگذاری مسئولیت تعیین ارزش کالاهای صادراتی به گمرک (دی ماه سال 91) تاکنون 1229 قلم کالای صادراتی از سوی کارگروه تعیین ارزش گمرکی ارزش‌گذاری و به گمرکات اجرایی ابلاغ شده است.

وی با تشریح نحوه ارزش‌گذاری گروه‌های مختلف کالایی ازجمله محصولات صنعتی، نفتی، پتروشیمی، معدنی، فلزات و محصولات آن، غذایی، خدمات فنی و مهندسی و غیره تأکید کرد: انواع فرش دستباف و فرش ماشینی و سیمان و ماکارونی، سالامبور و سنگ آهن اقلام عمده و مهم صادراتی هستند که به‌روز‌رسانی و تعیین ارزش شده‌اند.

کوهستانی یادآور شد: فایل جدید ارزش کالاهای صادراتی سیزدهم آذر ماه 92 از طریق پورتال گمرک جهت گمرکات اجرایی و صادرکنندگان قابل دسترسی و بهره‌برداری است.

وی به‌روزرسانی و تعیین دقیق ارزش کالاهای صادراتی را از مهمترین وظایف کارگروه تعیین ارزش گمرکی دانست و با اشاره به تصویب و ابلاغ شیوه‌نامه کاری این کارگروه، اظهار داشت: اتحادیه‌ها، تشکل‌ها و انجمن‌های تخصصی مربوط و صادرکنندگان می توانند با تکمیل فرم های مربوطه و ارائه مدارک و مستندات، به‌روزرسانی و تعیین ارزش کالاهای صادراتی خود را درخواست کنند.

کوهستانی گفت: اعلام قیمت‌های عمده فروشی کالا در بازار داخلی، قیمت های بین‌المللی کالا به همراه مستندات مربوط ازجمله مدارک و مستندات مورد نیاز در تعیین ارزش گمرکی کالاهای صادراتی است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠٩-١٣٩٢, ١٧:٣٧

   

پر مبحث ترین ها